Tid: måndag 18 nov 04:52

OK Alehof - Kvantumserien 2019

Resultat för Flickor 10-11 (2.5km)

Deltävling 1 (tis 1 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK11,19 11,03 33,09 
Maja CarlssonKongahälla AIK11,21 11,03 33,09 
Wilma LundströmNödinge11,30 11,48 35,26 
Evelina BjörkmanKungälvs OK11,40   
Agnes PrytzBohus IF Friidrott12,02 12,08 36,25 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof12,41 12,49 38,29 
Ebba LövgärdOK Alehof13,37 13,09 39,27 
Ela NielsenNödinge14,19 14,22 43,07 
Agnes BogeOK Alehof14,29 14,16 42,49 
10 Elsa NymanBohus IF Friidrott14,35 14,32 43,37 
11 Elvira WalmuNödinge SK15,49 16,09 48,29 
12 Bianca GiobbiOK Alehof16,37 15,22 46,08 
13 Sonja BertsOK Alehof16,38   
14 Elina RezazadehBohus IF Friidrott17,28   
14 Elvira StaxängNödinge17,28 17,21 52,04 
 Elin ZetterlundAhlafors IF 14,12 42,38 
 Maddeilene BergqvistOK Alehof   
 Ella Götestam SundénNSK Nödinge   

Deltävling 2 (tis 8 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK10,59 11,03 33,09 
Maja CarlssonKongahälla AIK11,02 11,03 33,09 
Agnes PrytzBohus IF Friidrott12,26 12,08 36,25 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof13,23 12,49 38,29 
Ela NielsenNödinge13,55 14,22 43,07 
Elin ZetterlundAhlafors IF14,03 14,12 42,38 
Agnes BogeOK Alehof14,50 14,16 42,49 
Elvira WalmuNödinge SK15,57 16,09 48,29 
 Maddeilene BergqvistOK Alehof   
 Sonja BertsOK Alehof   
 Elsa NymanBohus IF Friidrott 14,32 43,37 
 Elina RezazadehBohus IF Friidrott   
 Wilma LundströmNödinge 11,48 35,26 
 Elvira StaxängNödinge 17,21 52,04 
 Bianca GiobbiOK Alehof 15,22 46,08 
 Evelina BjörkmanKungälvs OK   
 Ebba LövgärdOK Alehof 13,09 39,27 
 Ella Götestam SundénNSK Nödinge   

Deltävling 3 (tis 15 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK10,59 11,03 33,09 
Maja CarlssonKongahälla AIK11,08 11,03 33,09 
Agnes PrytzBohus IF Friidrott12,50 12,08 36,25 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof13,18 12,49 38,29 
Agnes BogeOK Alehof13,59 14,16 42,49 
Elin ZetterlundAhlafors IF14,03 14,12 42,38 
Ela NielsenNödinge14,53 14,22 43,07 
Elsa NymanBohus IF Friidrott15,03 14,32 43,37 
Bianca GiobbiOK Alehof15,48 15,22 46,08 
10 Elvira WalmuNödinge SK16,43 16,09 48,29 
11 Elvira StaxängNödinge16,47 17,21 52,04 
 Ebba LövgärdOK Alehof 13,09 39,27 
 Elina RezazadehBohus IF Friidrott   
 Sonja BertsOK Alehof   
 Wilma LundströmNödinge 11,48 35,26 
 Evelina BjörkmanKungälvs OK   
 Maddeilene BergqvistOK Alehof   
 Ella Götestam SundénNSK Nödinge   

Deltävling 4 (tis 22 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Maja CarlssonKongahälla AIK10,59 11,03 33,09 
Wilma LundströmNödinge11,59 11,48 35,26 
Agnes PrytzBohus IF Friidrott12,11 12,08 36,25 
Agnes BogeOK Alehof14,21 14,16 42,49 
Ebba LövgärdOK Alehof14,28 13,09 39,27 
Elin ZetterlundAhlafors IF14,32 14,12 42,38 
Bianca GiobbiOK Alehof14,59 15,22 46,08 
Maddeilene BergqvistOK Alehof15,11   
Elvira WalmuNödinge SK17,47 16,09 48,29 
10 Elvira StaxängNödinge17,49 17,21 52,04 
 Elina RezazadehBohus IF Friidrott   
 Ella Götestam SundénNSK Nödinge   
 Ela NielsenNödinge 14,22 43,07 
 Alice SamuelssonKongahälla AIK 11,03 33,09 
 Sonja BertsOK Alehof   
 Evelina BjörkmanKungälvs OK   
 Elsa NymanBohus IF Friidrott 14,32 43,37 
 Maja Alenvik-DahlOK Alehof 12,49 38,29 

Deltävling 5 (tis 29 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Wilma LundströmNödinge12,00 11,48 35,26 
Agnes PrytzBohus IF Friidrott12,12 12,08 36,25 
Ebba LövgärdOK Alehof13,16 13,09 39,27 
Ella Götestam SundénNSK Nödinge14,18   
Elsa NymanBohus IF Friidrott14,18 14,32 43,37 
Agnes BogeOK Alehof14,43 14,16 42,49 
Elin ZetterlundAhlafors IF15,07 14,12 42,38 
Bianca GiobbiOK Alehof15,35 15,22 46,08 
 Elvira StaxängNödinge 17,21 52,04 
 Elina RezazadehBohus IF Friidrott   
 Elvira WalmuNödinge SK 16,09 48,29 
 Maddeilene BergqvistOK Alehof   
 Ela NielsenNödinge 14,22 43,07 
 Alice SamuelssonKongahälla AIK 11,03 33,09 
 Sonja BertsOK Alehof   
 Evelina BjörkmanKungälvs OK   
 Maja CarlssonKongahälla AIK 11,03 33,09 
 Maja Alenvik-DahlOK Alehof 12,49 38,29 

Deltävling 6 (tis 5 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alice SamuelssonKongahälla AIK11,11 11,03 33,09 
Wilma LundströmNödinge11,57 11,48 35,26 
Maja Alenvik-DahlOK Alehof12,30 12,49 38,29 
Ebba LövgärdOK Alehof12,34 13,09 39,27 
Elsa NymanBohus IF Friidrott14,44 14,32 43,37 
Agnes BogeOK Alehof15,18 14,16 42,49 
Bianca GiobbiOK Alehof15,34 15,22 46,08 
Elvira WalmuNödinge SK18,01 16,09 48,29 
Elvira StaxängNödinge18,07 17,21 52,04 
 Maddeilene BergqvistOK Alehof   
 Maja CarlssonKongahälla AIK 11,03 33,09 
 Sonja BertsOK Alehof   
 Elina RezazadehBohus IF Friidrott   
 Agnes PrytzBohus IF Friidrott 12,08 36,25 
 Evelina BjörkmanKungälvs OK   
 Elin ZetterlundAhlafors IF 14,12 42,38 
 Ela NielsenNödinge 14,22 43,07 
 Ella Götestam SundénNSK Nödinge   

Tillbaka