Tid: lördag 1 apr 08:46

OK Alehof - Kvantumserien 2008

Resultat för Flickor -7 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 7 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Evita BrännvallMat o Potatis7,33 7,27 22,23 
Hanna HanssonTingbergs AIS8,04 8,02 24,06 
Celine RydénTingbergs AIS8,51 8,57 26,53 
Julia SvennbladÖlanda9,29 9,30 28,32 
Alva EliassonNödinge9,46 9,30 28,32 
Alma KellgrenMat o Potatis10,15 10,18 30,56 
Keely CrosbyMat o Potatis10,30 9,14 27,44 
Elin HammarsonÄlvängen10,35 9,38 28,54 
Linn WarpefeltTexasLonghorn10,57 11,07 33,21 
10 Elin GustafssonMat o Potatis10,59 10,44 32,14 
11 Vera BrovikMat o Potatis11,00 11,55 35,47 
12 Ida PerssonOK Alehof12,07 10,57 32,52 
 Cornelia OlofssonKullavik   
 Alicia RedsäterMat o Potatis 13,57 41,53 
 Felicia ThonanderÄlvängen 8,06 24,20 
 Ida AnderssonOK Alehof 8,24 25,13 
 Ida BengtssonOK Alehof   
 Ebba ShülerMat o Potatis 9,44 29,14 
 Alice GötestamKungälv   
 Isabelle BerandMat o Potatis   
 Maja LarssonOK Alehof   
 Einar HenriksenNödinge   
 Irma BrunNödinge   
 Emelie Jungle GötestamNödinge SK   
 Isabell AdidssonÄlvängens Cykel   
 Maja FredénMat o Potatis 9,06 27,20 
 Johanna BerandMat o Potatis 9,09 27,27 

Deltävling 2 (tis 14 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Evita BrännvallMat o Potatis7,29 7,27 22,23 
Hanna HanssonTingbergs AIS8,02 8,02 24,06 
Johanna BerandMat o Potatis9,10 9,09 27,27 
Celine RydénTingbergs AIS9,13 8,57 26,53 
Julia SvennbladÖlanda9,37 9,30 28,32 
Keely CrosbyMat o Potatis9,50 9,14 27,44 
Alva EliassonNödinge9,52 9,30 28,32 
Elin HammarsonÄlvängen10,23 9,38 28,54 
Linn WarpefeltTexasLonghorn10,51 11,07 33,21 
10 Einar HenriksenNödinge11,20   
11 Vera BrovikMat o Potatis11,37 11,55 35,47 
12 Maja LarssonOK Alehof11,45   
13 Elin GustafssonMat o Potatis11,58 10,44 32,14 
14 Alma KellgrenMat o Potatis12,32 10,18 30,56 
15 Isabelle BerandMat o Potatis12,37   
16 Irma BrunNödinge15,29   
 Emelie Jungle GötestamNödinge SK   
 Isabell AdidssonÄlvängens Cykel   
 Ida PerssonOK Alehof 10,57 32,52 
 Maja FredénMat o Potatis 9,06 27,20 
 Ebba ShülerMat o Potatis 9,44 29,14 
 Ida BengtssonOK Alehof   
 Ida AnderssonOK Alehof 8,24 25,13 
 Felicia ThonanderÄlvängen 8,06 24,20 
 Alicia RedsäterMat o Potatis 13,57 41,53 
 Cornelia OlofssonKullavik   
 Alice GötestamKungälv   

Deltävling 3 (tis 21 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Evita BrännvallMat o Potatis7,35 7,27 22,23 
Hanna HanssonTingbergs AIS8,06 8,02 24,06 
Ida AnderssonOK Alehof8,08 8,24 25,13 
Felicia ThonanderÄlvängen8,10 8,06 24,20 
Celine RydénTingbergs AIS9,06 8,57 26,53 
Johanna BerandMat o Potatis9,16 9,09 27,27 
Keely CrosbyMat o Potatis9,28 9,14 27,44 
Elin HammarsonÄlvängen9,34 9,38 28,54 
Alma KellgrenMat o Potatis10,14 10,18 30,56 
10 Ebba ShülerMat o Potatis10,17 9,44 29,14 
10 Maja FredénMat o Potatis10,17 9,06 27,20 
12 Ida PerssonOK Alehof10,42 10,57 32,52 
13 Elin GustafssonMat o Potatis11,23 10,44 32,14 
14 Ida BengtssonOK Alehof11,48   
15 Alicia RedsäterMat o Potatis16,41 13,57 41,53 
 Cornelia OlofssonKullavik   
 Isabelle BerandMat o Potatis   
 Alice GötestamKungälv   
 Einar HenriksenNödinge   
 Irma BrunNödinge   
 Emelie Jungle GötestamNödinge SK   
 Linn WarpefeltTexasLonghorn 11,07 33,21 
 Isabell AdidssonÄlvängens Cykel   
 Vera BrovikMat o Potatis 11,55 35,47 
 Alva EliassonNödinge 9,30 28,32 
 Julia SvennbladÖlanda 9,30 28,32 
 Maja LarssonOK Alehof   

Deltävling 4 (tis 28 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Evita BrännvallMat o Potatis7,31 7,27 22,23 
Ida AnderssonOK Alehof8,24 8,24 25,13 
Felicia ThonanderÄlvängen8,30 8,06 24,20 
Alice GötestamKungälv8,54   
Maja FredénMat o Potatis9,09 9,06 27,20 
Keely CrosbyMat o Potatis9,12 9,14 27,44 
Celine RydénTingbergs AIS9,13 8,57 26,53 
Johanna BerandMat o Potatis9,16 9,09 27,27 
Elin HammarsonÄlvängen9,23 9,38 28,54 
10 Julia SvennbladÖlanda9,29 9,30 28,32 
11 Ebba ShülerMat o Potatis10,04 9,44 29,14 
12 Cornelia OlofssonKullavik10,24   
13 Linn WarpefeltTexasLonghorn11,33 11,07 33,21 
14 Alicia RedsäterMat o Potatis13,20 13,57 41,53 
15 Emelie Jungle GötestamNödinge SK13,26   
16 Irma BrunNödinge16,05   
 Hanna HanssonTingbergs AIS 8,02 24,06 
 Ida PerssonOK Alehof 10,57 32,52 
 Alva EliassonNödinge 9,30 28,32 
 Ida BengtssonOK Alehof   
 Elin GustafssonMat o Potatis 10,44 32,14 
 Isabelle BerandMat o Potatis   
 Maja LarssonOK Alehof   
 Einar HenriksenNödinge   
 Alma KellgrenMat o Potatis 10,18 30,56 
 Vera BrovikMat o Potatis 11,55 35,47 
 Isabell AdidssonÄlvängens Cykel   

Deltävling 5 (tis 4 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Evita BrännvallMat o Potatis7,24 7,27 22,23 
Felicia ThonanderÄlvängen8,22 8,06 24,20 
Hanna HanssonTingbergs AIS8,25 8,02 24,06 
Maja FredénMat o Potatis9,14 9,06 27,20 
Johanna BerandMat o Potatis9,18 9,09 27,27 
Keely CrosbyMat o Potatis9,20 9,14 27,44 
Julia SvennbladÖlanda9,34 9,30 28,32 
Ida AnderssonOK Alehof9,38 8,24 25,13 
Celine RydénTingbergs AIS9,48 8,57 26,53 
10 Ebba ShülerMat o Potatis9,57 9,44 29,14 
10 Elin HammarsonÄlvängen9,57 9,38 28,54 
12 Alva EliassonNödinge10,28 9,30 28,32 
13 Elin GustafssonMat o Potatis10,50 10,44 32,14 
14 Alma KellgrenMat o Potatis10,53 10,18 30,56 
15 Vera BrovikMat o Potatis13,13 11,55 35,47 
16 Alicia RedsäterMat o Potatis13,15 13,57 41,53 
 Emelie Jungle GötestamNödinge SK   
 Irma BrunNödinge   
 Einar HenriksenNödinge   
 Maja LarssonOK Alehof   
 Isabelle BerandMat o Potatis   
 Isabell AdidssonÄlvängens Cykel   
 Ida BengtssonOK Alehof   
 Ida PerssonOK Alehof 10,57 32,52 
 Cornelia OlofssonKullavik   
 Linn WarpefeltTexasLonghorn 11,07 33,21 
 Alice GötestamKungälv   

Deltävling 6 (tis 11 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Evita BrännvallMat o Potatis7,30 7,27 22,23 
Felicia ThonanderÄlvängen7,48 8,06 24,20 
Hanna HanssonTingbergs AIS8,00 8,02 24,06 
Ida AnderssonOK Alehof8,41 8,24 25,13 
Alva EliassonNödinge8,54 9,30 28,32 
Celine RydénTingbergs AIS8,56 8,57 26,53 
Maja FredénMat o Potatis8,57 9,06 27,20 
Johanna BerandMat o Potatis9,01 9,09 27,27 
Keely CrosbyMat o Potatis9,12 9,14 27,44 
10 Ebba ShülerMat o Potatis9,13 9,44 29,14 
11 Ida PerssonOK Alehof10,03 10,57 32,52 
12 Elin GustafssonMat o Potatis10,25 10,44 32,14 
13 Alma KellgrenMat o Potatis10,27 10,18 30,56 
14 Vera BrovikMat o Potatis13,10 11,55 35,47 
15 Alicia RedsäterMat o Potatis15,18 13,57 41,53 
 Cornelia OlofssonKullavik   
 Elin HammarsonÄlvängen 9,38 28,54 
 Ida BengtssonOK Alehof   
 Alice GötestamKungälv   
 Julia SvennbladÖlanda 9,30 28,32 
 Einar HenriksenNödinge   
 Irma BrunNödinge   
 Emelie Jungle GötestamNödinge SK   
 Linn WarpefeltTexasLonghorn 11,07 33,21 
 Isabell AdidssonÄlvängens Cykel   
 Maja LarssonOK Alehof   
 Isabelle BerandMat o Potatis   

Tillbaka