Tid: torsdag 25 jul 09:28

OK Alehof - Kvantumserien 2023

Resultat för 5.0km Män 16- (5.0km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rasmus BäcklundLerum Friidrott18,23   
Axel SlättOK Alehof19,59 19,58 59,54 
Erik FrickOK Alehof24,03   
Michael SamuelssonLahälla24,31 24,27 73,21 
Peter PeterssonBohus IF Friidrott26,24 24,51 74,33 
Calle FröjdlundÄlvängen29,54 28,11 84,35 
Mattias PetterssonOK Alehof31,07 30,04 90,12 
 Magnus AnderssonOK Alehof 24,34 73,43 
 Johan AnderssonKlubblös   
 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 26,20 79,00 
 Leon StålhammarKongahälla AIK 19,18 57,56 
 Thomas KarlssonAle 90 IK   
 Robert KarlssonBohus   
 Gustav FjällingKongahälla AIK   
 Mattias KarlssonOK Alehof 23,43 71,10 
 Jan SvennbladÄlvängen 21,57 65,51 
 Marcus GåverudOK Alehof   

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Axel SlättOK Alehof20,18 19,58 59,54 
Jan SvennbladÄlvängen22,06 21,57 65,51 
Michael SamuelssonLahälla24,49 24,27 73,21 
Mattias PetterssonOK Alehof30,34 30,04 90,12 
 Magnus AnderssonOK Alehof 24,34 73,43 
 Johan AnderssonKlubblös   
 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 26,20 79,00 
 Rasmus BäcklundLerum Friidrott   
 Thomas KarlssonAle 90 IK   
 Leon StålhammarKongahälla AIK 19,18 57,56 
 Calle FröjdlundÄlvängen 28,11 84,35 
 Peter PeterssonBohus IF Friidrott 24,51 74,33 
 Gustav FjällingKongahälla AIK   
 Erik FrickOK Alehof   
 Mattias KarlssonOK Alehof 23,43 71,10 
 Robert KarlssonBohus   
 Marcus GåverudOK Alehof   

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Leon StålhammarKongahälla AIK19,23 19,18 57,56 
Axel SlättOK Alehof19,37 19,58 59,54 
Mattias KarlssonOK Alehof23,35 23,43 71,10 
Peter PeterssonBohus IF Friidrott24,03 24,51 74,33 
Michael SamuelssonLahälla24,30 24,27 73,21 
Marcus GåverudOK Alehof28,16   
Calle FröjdlundÄlvängen28,30 28,11 84,35 
Mattias PetterssonOK Alehof29,42 30,04 90,12 
 Gustav FjällingKongahälla AIK   
 Robert KarlssonBohus   
 Thomas KarlssonAle 90 IK   
 Jan SvennbladÄlvängen 21,57 65,51 
 Erik FrickOK Alehof   
 Rasmus BäcklundLerum Friidrott   
 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 26,20 79,00 
 Johan AnderssonKlubblös   
 Magnus AnderssonOK Alehof 24,34 73,43 

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Leon StålhammarKongahälla AIK19,10 19,18 57,56 
Jan SvennbladÄlvängen22,08 21,57 65,51 
Peter PeterssonBohus IF Friidrott24,06 24,51 74,33 
Michael SamuelssonLahälla24,22 24,27 73,21 
Erik FrickOK Alehof24,24   
Magnus AnderssonOK Alehof24,51 24,34 73,43 
Johan AnderssonKlubblös25,13   
Dan-Olof JohanssonOK Alehof26,04 26,20 79,00 
Robert KarlssonBohus27,23   
10 Calle FröjdlundÄlvängen27,37 28,11 84,35 
11 Mattias PetterssonOK Alehof30,00 30,04 90,12 
 Marcus GåverudOK AlehofBrutit   
 Thomas KarlssonAle 90 IK   
 Gustav FjällingKongahälla AIK   
 Mattias KarlssonOK Alehof 23,43 71,10 
 Rasmus BäcklundLerum Friidrott   
 Axel SlättOK Alehof 19,58 59,54 

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Leon StålhammarKongahälla AIK19,23 19,18 57,56 
Jan SvennbladÄlvängen21,46 21,57 65,51 
Mattias KarlssonOK Alehof23,42 23,43 71,10 
Michael SamuelssonLahälla24,30 24,27 73,21 
Magnus AnderssonOK Alehof24,42 24,34 73,43 
Thomas KarlssonAle 90 IK25,27   
Dan-Olof JohanssonOK Alehof26,30 26,20 79,00 
Calle FröjdlundÄlvängen28,28 28,11 84,35 
Mattias PetterssonOK Alehof30,38 30,04 90,12 
 Axel SlättOK Alehof 19,58 59,54 
 Peter PeterssonBohus IF Friidrott 24,51 74,33 
 Robert KarlssonBohus   
 Gustav FjällingKongahälla AIK   
 Erik FrickOK Alehof   
 Rasmus BäcklundLerum Friidrott   
 Johan AnderssonKlubblös   
 Marcus GåverudOK Alehof   

Deltävling 6 (tis 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Leon StålhammarKongahälla AIK19,29 19,18 57,56 
Jan SvennbladÄlvängen21,59 21,57 65,51 
Mattias KarlssonOK Alehof23,53 23,43 71,10 
Magnus AnderssonOK Alehof24,10 24,34 73,43 
Johan AnderssonKlubblös24,15   
Michael SamuelssonLahälla24,29 24,27 73,21 
Thomas KarlssonAle 90 IK25,17   
Dan-Olof JohanssonOK Alehof26,26 26,20 79,00 
Mattias PetterssonOK Alehof30,30 30,04 90,12 
 Axel SlättOK Alehof 19,58 59,54 
 Peter PeterssonBohus IF Friidrott 24,51 74,33 
 Calle FröjdlundÄlvängen 28,11 84,35 
 Robert KarlssonBohus   
 Erik FrickOK Alehof   
 Rasmus BäcklundLerum Friidrott   
 Gustav FjällingKongahälla AIK   
 Marcus GåverudOK Alehof   

Tillbaka