Tid: torsdag 25 jul 07:53

OK Alehof - Kvantumserien 2022

Resultat för 5.0km Män 16- (5.0km)

Deltävling 1 (tis 4 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik SlättOK Alehof22,36 22,39 67,58 
Olle KullmanOK Alehof22,42 22,23 67,10 
Oscar SvalinOK Alehof22,53 24,04 72,13 
Peter BraunBohus23,59   
Emil GrönroosOK Alehof24,19 23,59 71,59 
Erik FrickOK Alehof25,33 24,42 74,06 
Michael SamuelssonLahälla26,07 25,36 76,48 
Niklas AllardICA Maxi Angered27,10   
Marcus GåverudOK Alehof29,36 29,07 87,21 
10 Mattias PetterssonAlafors30,05 28,28 85,25 
11 Elliot PetterssonAlafors33,51 33,11 99,33 
 Tobias JägerHälle IF   
 Johannes KristofferssonBohus IF Friidrott 27,23 82,10 
 Anders FrickOK Alehof   
 Rasmus BäcklundLerum Friidrott 18,42 56,06 
 Filip WallentinsonKUL   
 Thomas KarlssonAle 90 IK 24,02 72,08 
 Robert KarlssonFriskis & Svettis Kungälv   
 Felix JohanssonOK Alehof 22,42 68,08 
 Emil StaxängOK Alehof   
 Paul JohanssonBohus IF Friidrott 25,35 76,45 
 Lars KullmanOK Alehof   
 Martin AnkelOK Alehof 20,05 60,15 
 Leon StålhammarKongahälla AIK 20,39 61,57 
 Johan BertsOK Alehof   

Deltävling 2 (tis 11 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Martin AnkelOK Alehof20,14 20,05 60,15 
Leon StålhammarKongahälla AIK20,57 20,39 61,57 
Felix JohanssonOK Alehof22,09 22,42 68,08 
Thomas KarlssonAle 90 IK23,56 24,02 72,08 
Emil GrönroosOK Alehof24,11 23,59 71,59 
Filip WallentinsonKUL24,25   
Erik FrickOK Alehof24,31 24,42 74,06 
Emil StaxängOK Alehof25,18   
Michael SamuelssonLahälla25,54 25,36 76,48 
10 Paul JohanssonBohus IF Friidrott27,24 25,35 76,45 
11 Mattias PetterssonAlafors28,27 28,28 85,25 
12 Marcus GåverudOK Alehof29,12 29,07 87,21 
13 Niklas AllardICA Maxi Angered30,24   
14 Elliot PetterssonAlafors30,28 33,11 99,33 
 Johannes KristofferssonBohus IF Friidrott 27,23 82,10 
 Tobias JägerHälle IF   
 Rasmus BäcklundLerum Friidrott 18,42 56,06 
 Anders FrickOK Alehof   
 Robert KarlssonFriskis & Svettis Kungälv   
 Peter BraunBohus   
 Olle KullmanOK Alehof 22,23 67,10 
 Oscar SvalinOK Alehof 24,04 72,13 
 Erik SlättOK Alehof 22,39 67,58 
 Lars KullmanOK Alehof   
 Johan BertsOK Alehof   

Deltävling 3 (tis 18 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rasmus BäcklundLerum Friidrott18,26 18,42 56,06 
Martin AnkelOK Alehof19,56 20,05 60,15 
Leon StålhammarKongahälla AIK20,24 20,39 61,57 
Olle KullmanOK Alehof22,15 22,23 67,10 
Oscar SvalinOK Alehof22,26 24,04 72,13 
Peter BraunBohus23,23   
Erik FrickOK Alehof24,52 24,42 74,06 
Johan BertsOK Alehof24,55   
Michael SamuelssonLahälla25,29 25,36 76,48 
10 Thomas KarlssonAle 90 IK25,53 24,02 72,08 
11 Anders FrickOK Alehof25,57   
12 Paul JohanssonBohus IF Friidrott26,09 25,35 76,45 
13 Johannes KristofferssonBohus IF Friidrott27,23 27,23 82,10 
14 Mattias PetterssonAlafors28,21 28,28 85,25 
15 Marcus GåverudOK Alehof28,33 29,07 87,21 
 Erik SlättOK AlehofBrutit 22,39 67,58 
 Tobias JägerHälle IF   
 Filip WallentinsonKUL   
 Robert KarlssonFriskis & Svettis Kungälv   
 Emil StaxängOK Alehof   
 Lars KullmanOK Alehof   
 Niklas AllardICA Maxi Angered   
 Emil GrönroosOK Alehof 23,59 71,59 
 Felix JohanssonOK Alehof 22,42 68,08 
 Elliot PetterssonAlafors 33,11 99,33 

Deltävling 4 (tis 25 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Tobias JägerHälle IF17,46   
Rasmus BäcklundLerum Friidrott19,14 18,42 56,06 
Leon StålhammarKongahälla AIK20,36 20,39 61,57 
Olle KullmanOK Alehof23,19 22,23 67,10 
Erik SlättOK Alehof23,32 22,39 67,58 
Thomas KarlssonAle 90 IK24,00 24,02 72,08 
Emil GrönroosOK Alehof24,08 23,59 71,59 
Paul JohanssonBohus IF Friidrott24,49 25,35 76,45 
Erik FrickOK Alehof25,10 24,42 74,06 
10 Michael SamuelssonLahälla25,55 25,36 76,48 
11 Johannes KristofferssonBohus IF Friidrott27,36 27,23 82,10 
12 Mattias PetterssonAlafors29,27 28,28 85,25 
 Elliot PetterssonAlaforsBrutit 33,11 99,33 
 Anders FrickOK Alehof   
 Filip WallentinsonKUL   
 Robert KarlssonFriskis & Svettis Kungälv   
 Emil StaxängOK Alehof   
 Lars KullmanOK Alehof   
 Peter BraunBohus   
 Niklas AllardICA Maxi Angered   
 Oscar SvalinOK Alehof 24,04 72,13 
 Marcus GåverudOK Alehof 29,07 87,21 
 Martin AnkelOK Alehof 20,05 60,15 
 Felix JohanssonOK Alehof 22,42 68,08 
 Johan BertsOK Alehof   

Deltävling 5 (tis 1 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lars KullmanOK Alehof22,01   
Felix JohanssonOK Alehof22,43 22,42 68,08 
Erik SlättOK Alehof22,47 22,39 67,58 
Olle KullmanOK Alehof22,56 22,23 67,10 
Emil GrönroosOK Alehof23,40 23,59 71,59 
Thomas KarlssonAle 90 IK24,12 24,02 72,08 
Erik FrickOK Alehof25,20 24,42 74,06 
Emil StaxängOK Alehof25,46   
Paul JohanssonBohus IF Friidrott25,47 25,35 76,45 
10 Mattias PetterssonAlafors29,35 28,28 85,25 
11 Elliot PetterssonAlafors35,14 33,11 99,33 
 Tobias JägerHälle IF   
 Johannes KristofferssonBohus IF Friidrott 27,23 82,10 
 Anders FrickOK Alehof   
 Rasmus BäcklundLerum Friidrott 18,42 56,06 
 Filip WallentinsonKUL   
 Robert KarlssonFriskis & Svettis Kungälv   
 Peter BraunBohus   
 Niklas AllardICA Maxi Angered   
 Oscar SvalinOK Alehof 24,04 72,13 
 Michael SamuelssonLahälla 25,36 76,48 
 Marcus GåverudOK Alehof 29,07 87,21 
 Martin AnkelOK Alehof 20,05 60,15 
 Leon StålhammarKongahälla AIK 20,39 61,57 
 Johan BertsOK Alehof   

Deltävling 6 (tis 8 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Rasmus BäcklundLerum Friidrott18,26 18,42 56,06 
Martin AnkelOK Alehof20,05 20,05 60,15 
Olle KullmanOK Alehof22,13 22,23 67,10 
Erik SlättOK Alehof22,35 22,39 67,58 
Felix JohanssonOK Alehof23,16 22,42 68,08 
Erik FrickOK Alehof24,43 24,42 74,06 
Thomas KarlssonAle 90 IK24,43 24,02 72,08 
Michael SamuelssonLahälla25,25 25,36 76,48 
Robert KarlssonFriskis & Svettis Kungälv25,29   
10 Oscar SvalinOK Alehof26,54 24,04 72,13 
11 Johannes KristofferssonBohus IF Friidrott27,11 27,23 82,10 
12 Mattias PetterssonAlafors28,37 28,28 85,25 
 Tobias JägerHälle IF   
 Anders FrickOK Alehof   
 Filip WallentinsonKUL   
 Leon StålhammarKongahälla AIK 20,39 61,57 
 Johan BertsOK Alehof   
 Paul JohanssonBohus IF Friidrott 25,35 76,45 
 Lars KullmanOK Alehof   
 Peter BraunBohus   
 Niklas AllardICA Maxi Angered   
 Emil GrönroosOK Alehof 23,59 71,59 
 Marcus GåverudOK Alehof 29,07 87,21 
 Emil StaxängOK Alehof   
 Elliot PetterssonAlafors 33,11 99,33 

Tillbaka