Tid: torsdag 1 dec 01:55

OK Alehof - Kvantumserien 2006

Resultat för 5.0km Kvinnor 16- (5.0km)

Deltävling 1 (tis 3 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Josefin NykvistTingbergs AIS28,05 26,56 80,48 
Ylva SunessonHaninge SOK28,27 26,03 78,09 
Therese ModigOK Alehof28,58 28,47 86,22 
Jenny JohanssonOK Alehof30,03   
Elin SvenssonNödinge35,54   
Madeleine Arvidsson WäliKongahälla AIK38,58   
 Lotta NilssonOK Alehof   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Emma TorberntssonKongahälla AIK   
 Stina NorrmanKongahälla AIK   
 Sara PedersenOK Alehof 28,48 86,26 
 Lena MartinssonAle 90 IK 26,11 78,35 
 Emma NorrmanKongahälla AIK   
 Eva DahlOK Alehof 24,48 74,24 
 Susanne LjungskogSurte   

Deltävling 2 (tis 10 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emma TorberntssonKongahälla AIK24,34   
Stina NorrmanKongahälla AIK25,57   
Lotta NilssonOK Alehof26,12   
Ylva SunessonHaninge SOK26,35 26,03 78,09 
Josefin NykvistTingbergs AIS27,26 26,56 80,48 
Therese ModigOK Alehof28,08 28,47 86,22 
Sara PedersenOK Alehof28,45 28,48 86,26 
Cecilia KarlssonOK Alehof34,57   
 Madeleine Arvidsson WäliKongahälla AIK   
 Jenny JohanssonOK Alehof   
 Elin SvenssonNödinge   
 Lena MartinssonAle 90 IK 26,11 78,35 
 Emma NorrmanKongahälla AIK   
 Eva DahlOK Alehof 24,48 74,24 
 Susanne LjungskogSurte   

Deltävling 3 (tis 17 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Eva DahlOK Alehof24,44 24,48 74,24 
Susanne LjungskogSurte25,20   
Lena MartinssonAle 90 IK27,21 26,11 78,35 
Josefin NykvistTingbergs AIS27,37 26,56 80,48 
Sara PedersenOK Alehof28,11 28,48 86,26 
Jenny JohanssonOK Alehof29,59   
Madeleine Arvidsson WäliKongahälla AIK35,44   
Elin SvenssonNödinge35,46   
 Lotta NilssonOK Alehof   
 Therese ModigOK Alehof 28,47 86,22 
 Ylva SunessonHaninge SOK 26,03 78,09 
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Emma TorberntssonKongahälla AIK   
 Stina NorrmanKongahälla AIK   
 Emma NorrmanKongahälla AIK   

Deltävling 4 (tis 24 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Eva DahlOK Alehof24,51 24,48 74,24 
Ylva SunessonHaninge SOK26,01 26,03 78,09 
Josefin NykvistTingbergs AIS26,14 26,56 80,48 
Lotta NilssonOK Alehof26,23   
Lena MartinssonAle 90 IK26,42 26,11 78,35 
Therese ModigOK Alehof30,10 28,47 86,22 
 Cecilia KarlssonOK AlehofBrutit   
 Madeleine Arvidsson WäliKongahälla AIK   
 Jenny JohanssonOK Alehof   
 Elin SvenssonNödinge   
 Emma TorberntssonKongahälla AIK   
 Stina NorrmanKongahälla AIK   
 Sara PedersenOK Alehof 28,48 86,26 
 Emma NorrmanKongahälla AIK   
 Susanne LjungskogSurte   

Deltävling 5 (tis 31 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lena MartinssonAle 90 IK26,07 26,11 78,35 
Josefin NykvistTingbergs AIS27,35 26,56 80,48 
Ylva SunessonHaninge SOK27,40 26,03 78,09 
Therese ModigOK Alehof29,16 28,47 86,22 
 Jenny JohanssonOK AlehofEj start   
 Lotta NilssonOK Alehof   
 Madeleine Arvidsson WäliKongahälla AIK   
 Elin SvenssonNödinge   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Emma TorberntssonKongahälla AIK   
 Stina NorrmanKongahälla AIK   
 Sara PedersenOK Alehof 28,48 86,26 
 Emma NorrmanKongahälla AIK   
 Eva DahlOK Alehof 24,48 74,24 
 Susanne LjungskogSurte   

Deltävling 6 (ons 7 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Eva DahlOK Alehof24,49 24,48 74,24 
Ylva SunessonHaninge SOK25,33 26,03 78,09 
Lena MartinssonAle 90 IK25,46 26,11 78,35 
Josefin NykvistTingbergs AIS27,08 26,56 80,48 
Sara PedersenOK Alehof29,30 28,48 86,26 
 Therese ModigOK AlehofBrutit 28,47 86,22 
 Lotta NilssonOK Alehof   
 Madeleine Arvidsson WäliKongahälla AIK   
 Jenny JohanssonOK Alehof   
 Elin SvenssonNödinge   
 Cecilia KarlssonOK Alehof   
 Emma TorberntssonKongahälla AIK   
 Stina NorrmanKongahälla AIK   
 Emma NorrmanKongahälla AIK   
 Susanne LjungskogSurte   

Tillbaka