Tid: torsdag 18 aug 07:24

OK Alehof - Kvantumserien 2021

Resultat för 10.2km Män 16- (10.2km)

Deltävling 1 (tis 5 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Marcus UllmanOK Alehof41,23 42,18 126,54 
Björn PehrssonOK Alehof41,33   
Jonas PalmSävedalens AIK42,47   
Alfred JohanssonOK Alehof42,53 43,17 129,53 
Fredrik SturessonOK Alehof42,57 42,51 128,33 
Simon TillanderAlafors55,43 56,00 168,02 
Jens FlaggKongahälla AIK60,29 59,53 179,41 
 Erik FrammeHälle IF 39,56 119,48 
 Sören PerssonIF Göta Karlstad   
 Albin ThunbergOK Alehof   
 Kristoffer SidebyPartille   

Deltävling 2 (tis 12 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Albin ThunbergOK Alehof38,10   
Erik FrammeHälle IF39,55 39,56 119,48 
Sören PerssonIF Göta Karlstad42,45   
Alfred JohanssonOK Alehof47,53 43,17 129,53 
Simon TillanderAlafors54,21 56,00 168,02 
Jens FlaggKongahälla AIK58,06 59,53 179,41 
 Fredrik SturessonOK AlehofBrutit 42,51 128,33 
 Marcus UllmanOK Alehof 42,18 126,54 
 Björn PehrssonOK Alehof   
 Jonas PalmSävedalens AIK   
 Kristoffer SidebyPartille   

Deltävling 3 (tis 19 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik FrammeHälle IF40,36 39,56 119,48 
Sören PerssonIF Göta Karlstad42,02   
Marcus UllmanOK Alehof43,06 42,18 126,54 
Alfred JohanssonOK Alehof47,34 43,17 129,53 
Fredrik SturessonOK Alehof47,49 42,51 128,33 
Jens FlaggKongahälla AIK61,06 59,53 179,41 
 Simon TillanderAlafors 56,00 168,02 
 Björn PehrssonOK Alehof   
 Jonas PalmSävedalens AIK   
 Albin ThunbergOK Alehof   
 Kristoffer SidebyPartille   

Deltävling 4 (tis 26 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Kristoffer SidebyPartille41,53   
Fredrik SturessonOK Alehof43,39 42,51 128,33 
Alfred JohanssonOK Alehof44,11 43,17 129,53 
 Simon TillanderAlafors 56,00 168,02 
 Marcus UllmanOK Alehof 42,18 126,54 
 Jens FlaggKongahälla AIK 59,53 179,41 
 Björn PehrssonOK Alehof   
 Erik FrammeHälle IF 39,56 119,48 
 Sören PerssonIF Göta Karlstad   
 Jonas PalmSävedalens AIK   
 Albin ThunbergOK Alehof   

Deltävling 5 (tis 2 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik FrammeHälle IF39,17 39,56 119,48 
Marcus UllmanOK Alehof42,25 42,18 126,54 
Fredrik SturessonOK Alehof42,37 42,51 128,33 
Alfred JohanssonOK Alehof42,49 43,17 129,53 
Simon TillanderAlafors57,58 56,00 168,02 
 Jens FlaggKongahälla AIK 59,53 179,41 
 Björn PehrssonOK Alehof   
 Sören PerssonIF Göta Karlstad   
 Jonas PalmSävedalens AIK   
 Albin ThunbergOK Alehof   
 Kristoffer SidebyPartille   

Deltävling 6 (tis 9 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik FrammeHälle IF42,00 39,56 119,48 
Fredrik SturessonOK Alehof42,59 42,51 128,33 
Alfred JohanssonOK Alehof50,13 43,17 129,53 
 Simon TillanderAlafors 56,00 168,02 
 Marcus UllmanOK Alehof 42,18 126,54 
 Jens FlaggKongahälla AIK 59,53 179,41 
 Björn PehrssonOK Alehof   
 Sören PerssonIF Göta Karlstad   
 Jonas PalmSävedalens AIK   
 Albin ThunbergOK Alehof   
 Kristoffer SidebyPartille   

Tillbaka