Tid: måndag 18 nov 04:52

OK Alehof - Kvantumserien 2019

Resultat för 10.2km Män 16- (10.2km)

Deltävling 1 (tis 1 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik FrammeHälle IF39,07 39,11 117,34 
Daniel RundqvistÄlvängen42,25 42,30 127,30 
Martin HogedalOK Alehof42,27 41,50 125,30 
Tobias GustafssonIK Zorro44,10 43,57 131,53 
Gustav WernboFotö48,34   
Calle FröjdlundÄlvängen49,11   
Hugo ThunbergOK Alehof50,10   
Fredrik GustavssonNödinge51,40 49,34 148,42 
Erik JohanssonOK Alehof55,21 55,40 167,02 
10 Simon TillanderAlafors55,26 53,59 161,58 
11 Mattias JönssonBohus58,15 55,53 167,39 
12 Hans-Olof PerssonOK Alehof59,16 58,43 176,09 
 Martin SvenssonOK AlehofEj start   
 Richard DahlOK Alehof 45,08 135,24 
 Anders SoovikKongahälla AIK   
 Fredrik SturessonOK Alehof   
 Mikael CoucherKlubblös   

Deltävling 2 (tis 8 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik FrammeHälle IF39,08 39,11 117,34 
Daniel RundqvistÄlvängen42,20 42,30 127,30 
Martin HogedalOK Alehof42,25 41,50 125,30 
Tobias GustafssonIK Zorro44,35 43,57 131,53 
Richard DahlOK Alehof45,48 45,08 135,24 
Hugo ThunbergOK Alehof46,53   
Gustav WernboFotö49,52   
Fredrik GustavssonNödinge52,29 49,34 148,42 
Erik JohanssonOK Alehof53,20 55,40 167,02 
10 Mattias JönssonBohus58,12 55,53 167,39 
11 Hans-Olof PerssonOK Alehof59,37 58,43 176,09 
 Martin SvenssonOK AlehofBrutit   
 Simon TillanderAlafors 53,59 161,58 
 Calle FröjdlundÄlvängen   
 Anders SoovikKongahälla AIK   
 Fredrik SturessonOK Alehof   
 Mikael CoucherKlubblös   

Deltävling 3 (tis 15 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik FrammeHälle IF39,24 39,11 117,34 
Martin HogedalOK Alehof41,31 41,50 125,30 
Tobias GustafssonIK Zorro44,21 43,57 131,53 
Richard DahlOK Alehof44,30 45,08 135,24 
Fredrik GustavssonNödinge49,55 49,34 148,42 
Simon TillanderAlafors55,52 53,59 161,58 
Mattias JönssonBohus56,18 55,53 167,39 
Erik JohanssonOK Alehof59,34 55,40 167,02 
Hans-Olof PerssonOK Alehof59,37 58,43 176,09 
 Fredrik SturessonOK Alehof   
 Daniel RundqvistÄlvängen 42,30 127,30 
 Martin SvenssonOK Alehof   
 Hugo ThunbergOK Alehof   
 Anders SoovikKongahälla AIK   
 Calle FröjdlundÄlvängen   
 Gustav WernboFotö   
 Mikael CoucherKlubblös   

Deltävling 4 (tis 22 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Martin HogedalOK Alehof41,40 41,50 125,30 
Daniel RundqvistÄlvängen43,30 42,30 127,30 
Richard DahlOK Alehof46,28 45,08 135,24 
Fredrik GustavssonNödinge50,49 49,34 148,42 
Simon TillanderAlafors54,34 53,59 161,58 
Mattias JönssonBohus57,02 55,53 167,39 
Erik JohanssonOK Alehof58,24 55,40 167,02 
Hans-Olof PerssonOK Alehof58,24 58,43 176,09 
 Fredrik SturessonOK AlehofBrutit   
 Erik FrammeHälle IF 39,11 117,34 
 Martin SvenssonOK Alehof   
 Anders SoovikKongahälla AIK   
 Hugo ThunbergOK Alehof   
 Tobias GustafssonIK Zorro 43,57 131,53 
 Calle FröjdlundÄlvängen   
 Gustav WernboFotö   
 Mikael CoucherKlubblös   

Deltävling 5 (tis 29 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik FrammeHälle IF39,19 39,11 117,34 
Martin HogedalOK Alehof42,19 41,50 125,30 
Fredrik SturessonOK Alehof43,16   
Tobias GustafssonIK Zorro43,22 43,57 131,53 
Richard DahlOK Alehof46,10 45,08 135,24 
Mikael CoucherKlubblös48,53   
Fredrik GustavssonNödinge49,00 49,34 148,42 
Simon TillanderAlafors53,20 53,59 161,58 
Martin SvenssonOK Alehof53,26   
10 Mattias JönssonBohus55,20 55,53 167,39 
 Hans-Olof PerssonOK AlehofBrutit 58,43 176,09 
 Erik JohanssonOK AlehofBrutit 55,40 167,02 
 Hugo ThunbergOK Alehof   
 Anders SoovikKongahälla AIK   
 Calle FröjdlundÄlvängen   
 Gustav WernboFotö   
 Daniel RundqvistÄlvängen 42,30 127,30 

Deltävling 6 (tis 5 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik FrammeHälle IF39,37 39,11 117,34 
Fredrik SturessonOK Alehof42,28   
Daniel RundqvistÄlvängen42,45 42,30 127,30 
Richard DahlOK Alehof45,06 45,08 135,24 
Fredrik GustavssonNödinge49,47 49,34 148,42 
Simon TillanderAlafors54,04 53,59 161,58 
Mattias JönssonBohus56,01 55,53 167,39 
Erik JohanssonOK Alehof58,21 55,40 167,02 
Hans-Olof PerssonOK Alehof58,29 58,43 176,09 
 Martin SvenssonOK Alehof   
 Anders SoovikKongahälla AIK   
 Martin HogedalOK Alehof 41,50 125,30 
 Hugo ThunbergOK Alehof   
 Tobias GustafssonIK Zorro 43,57 131,53 
 Calle FröjdlundÄlvängen   
 Gustav WernboFotö   
 Mikael CoucherKlubblös   

Tillbaka