Tid: måndag 18 nov 04:52

OK Alehof - Kvantumserien 2019

Resultat för Pojkar 14-15 (5.0km)

Deltävling 1 (tis 1 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik SlättOK Alehof25,41 25,31 76,34 
Emil GrönroosOK Alehof28,42 27,48 83,26 
 Lucas BoströmOK Alehof 20,55 62,46 
 Gustav BertsOK Alehof   
 Alfred JohanssonOK Alehof 24,16 72,50 
 David AdolfssonTingbergs AIS   
 Simon LjungkvistOK Alehof   
 Isak LindqvistIK Kongahälla(fotboll) 21,44 65,12 
 Leon DaherNödinge   

Deltävling 2 (tis 8 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lucas BoströmOK Alehof20,58 20,55 62,46 
Erik SlättOK Alehof25,27 25,31 76,34 
Emil GrönroosOK Alehof28,05 27,48 83,26 
 Isak LindqvistIK Kongahälla(fotboll)Brutit 21,44 65,12 
 Gustav BertsOK Alehof   
 Alfred JohanssonOK Alehof 24,16 72,50 
 David AdolfssonTingbergs AIS   
 Simon LjungkvistOK Alehof   
 Leon DaherNödinge   

Deltävling 3 (tis 15 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lucas BoströmOK Alehof20,50 20,55 62,46 
Isak LindqvistIK Kongahälla(fotboll)22,11 21,44 65,12 
Erik SlättOK Alehof25,38 25,31 76,34 
 David AdolfssonTingbergs AISBrutit   
 Gustav BertsOK Alehof   
 Alfred JohanssonOK Alehof 24,16 72,50 
 Simon LjungkvistOK Alehof   
 Emil GrönroosOK Alehof 27,48 83,26 
 Leon DaherNödinge   

Deltävling 4 (tis 22 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Isak LindqvistIK Kongahälla(fotboll)21,10 21,44 65,12 
David AdolfssonTingbergs AIS23,19   
Alfred JohanssonOK Alehof24,16 24,16 72,50 
Emil GrönroosOK Alehof26,39 27,48 83,26 
 Lucas BoströmOK Alehof 20,55 62,46 
 Erik SlättOK Alehof 25,31 76,34 
 Gustav BertsOK Alehof   
 Simon LjungkvistOK Alehof   
 Leon DaherNödinge   

Deltävling 5 (tis 29 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lucas BoströmOK Alehof21,35 20,55 62,46 
Isak LindqvistIK Kongahälla(fotboll)23,07 21,44 65,12 
Alfred JohanssonOK Alehof24,14 24,16 72,50 
Erik SlättOK Alehof25,29 25,31 76,34 
Leon DaherNödinge35,26   
 David AdolfssonTingbergs AISBrutit   
 Gustav BertsOK Alehof   
 Simon LjungkvistOK Alehof   
 Emil GrönroosOK Alehof 27,48 83,26 

Deltävling 6 (tis 5 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Lucas BoströmOK Alehof20,58 20,55 62,46 
Isak LindqvistIK Kongahälla(fotboll)21,51 21,44 65,12 
Alfred JohanssonOK Alehof24,20 24,16 72,50 
Erik SlättOK Alehof31,00 25,31 76,34 
 Gustav BertsOK Alehof   
 David AdolfssonTingbergs AIS   
 Simon LjungkvistOK Alehof   
 Emil GrönroosOK Alehof 27,48 83,26 
 Leon DaherNödinge   

Tillbaka