Tid: tisdag 15 jun 01:24

OK Alehof - Kvantumserien 2007

Resultat för Pojkar 14-15 (6.8km)

Deltävling 1 (tis 2 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Albin ThunbergOK Alehof28,18 27,34 82,42 
Erik KarlssonOK Alehof28,59 28,36 85,49 
David SehlinAroseniusskolan31,12 30,19 90,59 
Edwin PearsonNödinge32,08 29,56 89,50 
Jacob SaleniusKongahälla AIK32,40 31,21 94,04 
Emil KarlssonOK Alehof34,59   
Johan BlickOK Alehof36,55 36,43 110,11 
 Joakim EliassonOK Alehof   
 John GertzKongahälla AIK   
 Robin JohanssonTingbergs AIS 32,40 98,01 

Deltävling 2 (tis 9 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Albin ThunbergOK Alehof27,50 27,34 82,42 
Erik KarlssonOK Alehof28,09 28,36 85,49 
Edwin PearsonNödinge29,20 29,56 89,50 
David SehlinAroseniusskolan30,08 30,19 90,59 
Emil KarlssonOK Alehof31,35   
Jacob SaleniusKongahälla AIK33,02 31,21 94,04 
John GertzKongahälla AIK37,38   
 Johan BlickOK Alehof 36,43 110,11 
 Joakim EliassonOK Alehof   
 Robin JohanssonTingbergs AIS 32,40 98,01 

Deltävling 3 (tis 16 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Albin ThunbergOK Alehof27,45 27,34 82,42 
Edwin PearsonNödinge28,22 29,56 89,50 
Erik KarlssonOK Alehof28,42 28,36 85,49 
Joakim EliassonOK Alehof30,44   
Jacob SaleniusKongahälla AIK31,47 31,21 94,04 
Robin JohanssonTingbergs AIS33,49 32,40 98,01 
Johan BlickOK Alehof40,38 36,43 110,11 
 David SehlinAroseniusskolan 30,19 90,59 
 Emil KarlssonOK Alehof   
 John GertzKongahälla AIK   

Deltävling 4 (tis 23 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Albin ThunbergOK Alehof27,07 27,34 82,42 
Joakim EliassonOK Alehof30,12   
David SehlinAroseniusskolan30,52 30,19 90,59 
Jacob SaleniusKongahälla AIK31,13 31,21 94,04 
Robin JohanssonTingbergs AIS32,24 32,40 98,01 
John GertzKongahälla AIK37,34   
 Emil KarlssonOK AlehofBrutit   
 Erik KarlssonOK AlehofEj start 28,36 85,49 
 Johan BlickOK Alehof 36,43 110,11 
 Edwin PearsonNödinge 29,56 89,50 

Deltävling 5 (tis 30 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik KarlssonOK Alehof28,58 28,36 85,49 
David SehlinAroseniusskolan31,04 30,19 90,59 
Robin JohanssonTingbergs AIS31,48 32,40 98,01 
Johan BlickOK Alehof37,06 36,43 110,11 
 Jacob SaleniusKongahälla AIKBrutit 31,21 94,04 
 Joakim EliassonOK Alehof   
 Albin ThunbergOK Alehof 27,34 82,42 
 Emil KarlssonOK Alehof   
 Edwin PearsonNödinge 29,56 89,50 
 John GertzKongahälla AIK   

Deltävling 6 (tis 6 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik KarlssonOK Alehof29,22 28,36 85,49 
David SehlinAroseniusskolan29,59 30,19 90,59 
Albin ThunbergOK Alehof30,08 27,34 82,42 
Jacob SaleniusKongahälla AIK31,04 31,21 94,04 
Johan BlickOK Alehof36,10 36,43 110,11 
 Joakim EliassonOK Alehof   
 Emil KarlssonOK Alehof   
 Edwin PearsonNödinge 29,56 89,50 
 John GertzKongahälla AIK   
 Robin JohanssonTingbergs AIS 32,40 98,01 

Tillbaka