Tid: tisdag 15 jun 02:34

OK Alehof - Kvantumserien 2012

Resultat för Pojkar 12-13 (5.0km)

Deltävling 1 (tis 2 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alexander SteenÄlvängen21,29 21,27 64,23 
William RydinLerum Friidrott21,39 21,35 64,45 
Isac SvennbladOK Alehof26,24 25,03 75,11 
Oliver Fransson LeeOK Alehof29,58 29,52 89,36 
 Hampus MarcussonNödinge SK   
 Niklas JohanssonSävedalens AIK 24,07 72,23 
 Gabriel HanssonSävedalens AIK   

Deltävling 2 (tis 9 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alexander SteenÄlvängen23,06 21,27 64,23 
William RydinLerum Friidrott23,08 21,35 64,45 
Isac SvennbladOK Alehof23,54 25,03 75,11 
Oliver Fransson LeeOK Alehof29,07 29,52 89,36 
 Hampus MarcussonNödinge SK   
 Niklas JohanssonSävedalens AIK 24,07 72,23 
 Gabriel HanssonSävedalens AIK   

Deltävling 3 (tis 16 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alexander SteenÄlvängen21,34 21,27 64,23 
William RydinLerum Friidrott21,38 21,35 64,45 
Isac SvennbladOK Alehof24,53 25,03 75,11 
Oliver Fransson LeeOK Alehof30,31 29,52 89,36 
 Hampus MarcussonNödinge SK   
 Niklas JohanssonSävedalens AIK 24,07 72,23 
 Gabriel HanssonSävedalens AIK   

Deltävling 4 (tis 23 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alexander SteenÄlvängen21,20 21,27 64,23 
William RydinLerum Friidrott21,28 21,35 64,45 
Niklas JohanssonSävedalens AIK22,40 24,07 72,23 
Gabriel HanssonSävedalens AIK22,40   
Isac SvennbladOK Alehof26,41 25,03 75,11 
Oliver Fransson LeeOK Alehof31,43 29,52 89,36 
 Hampus MarcussonNödinge SK   

Deltävling 5 (tis 30 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alexander SteenÄlvängen22,17 21,27 64,23 
William RydinLerum Friidrott22,28 21,35 64,45 
Niklas JohanssonSävedalens AIK23,44 24,07 72,23 
Oliver Fransson LeeOK Alehof30,38 29,52 89,36 
 Isac SvennbladOK Alehof 25,03 75,11 
 Hampus MarcussonNödinge SK   
 Gabriel HanssonSävedalens AIK   

Deltävling 6 (tis 6 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Alexander SteenÄlvängen22,04 21,27 64,23 
William RydinLerum Friidrott22,34 21,35 64,45 
Niklas JohanssonSävedalens AIK25,59 24,07 72,23 
 Oliver Fransson LeeOK AlehofBrutit 29,52 89,36 
 Isac SvennbladOK Alehof 25,03 75,11 
 Hampus MarcussonNödinge SK   
 Gabriel HanssonSävedalens AIK   

Tillbaka