Tid: tisdag 15 jun 02:33

OK Alehof - Kvantumserien 2011

Resultat för Pojkar 12-13 (5.0km)

Deltävling 1 (tis 4 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik BlickOK Alehof21,35 21,45 65,17 
Gabriel HanssonSävedalens AIK21,50 22,11 66,35 
Douglas Fransson LeeOK Alehof23,04 22,52 68,36 
Wiktor BrännvallMat o Potatis23,49 23,38 70,54 
Joel FlakbergIFK Göteborg25,56   
Jonathan GustafssonTingbergs AIS28,35 26,07 78,23 
Hugo ThunbergOK Alehof28,39 28,18 84,56 
 Karl PalmLerum Friidrott   
 David BerndtssonKlubblös   
 Erik LiljaÄlvängen 28,46 86,19 
 David BerndtssonHonda MX Academy   
 Victor HellströmSkepplanda BTK   
 Niklas JohanssonSävedalens AIK   

Deltävling 2 (tis 11 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Gabriel HanssonSävedalens AIK22,08 22,11 66,35 
Wiktor BrännvallMat o Potatis24,21 23,38 70,54 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS26,58 26,07 78,23 
Hugo ThunbergOK Alehof28,21 28,18 84,56 
David BerndtssonKlubblös28,21   
Erik LiljaÄlvängen32,42 28,46 86,19 
 Douglas Fransson LeeOK AlehofBrutit 22,52 68,36 
 Joel FlakbergIFK Göteborg   
 Erik BlickOK Alehof 21,45 65,17 
 Karl PalmLerum Friidrott   
 David BerndtssonHonda MX Academy   
 Victor HellströmSkepplanda BTK   
 Niklas JohanssonSävedalens AIK   

Deltävling 3 (tis 18 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik BlickOK Alehof21,39 21,45 65,17 
Gabriel HanssonSävedalens AIK22,37 22,11 66,35 
Wiktor BrännvallMat o Potatis22,44 23,38 70,54 
Douglas Fransson LeeOK Alehof22,47 22,52 68,36 
Erik LiljaÄlvängen26,57 28,46 86,19 
David BerndtssonHonda MX Academy27,17   
Victor HellströmSkepplanda BTK27,19   
Jonathan GustafssonTingbergs AIS27,31 26,07 78,23 
Hugo ThunbergOK Alehof27,56 28,18 84,56 
 Joel FlakbergIFK Göteborg   
 Karl PalmLerum Friidrott   
 David BerndtssonKlubblös   
 Niklas JohanssonSävedalens AIK   

Deltävling 4 (tis 25 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Douglas Fransson LeeOK Alehof22,48 22,52 68,36 
Erik LiljaÄlvängen26,40 28,46 86,19 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS28,46 26,07 78,23 
Hugo ThunbergOK Alehof28,48 28,18 84,56 
 Joel FlakbergIFK Göteborg   
 Erik BlickOK Alehof 21,45 65,17 
 Karl PalmLerum Friidrott   
 Wiktor BrännvallMat o Potatis 23,38 70,54 
 Gabriel HanssonSävedalens AIK 22,11 66,35 
 David BerndtssonKlubblös   
 David BerndtssonHonda MX Academy   
 Victor HellströmSkepplanda BTK   
 Niklas JohanssonSävedalens AIK   

Deltävling 5 (tis 1 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Douglas Fransson LeeOK Alehof23,03 22,52 68,36 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS26,07 26,07 78,23 
Niklas JohanssonSävedalens AIK27,04   
Hugo ThunbergOK Alehof32,29 28,18 84,56 
 Joel FlakbergIFK Göteborg   
 Erik BlickOK Alehof 21,45 65,17 
 Karl PalmLerum Friidrott   
 Wiktor BrännvallMat o Potatis 23,38 70,54 
 Gabriel HanssonSävedalens AIK 22,11 66,35 
 David BerndtssonKlubblös   
 Erik LiljaÄlvängen 28,46 86,19 
 David BerndtssonHonda MX Academy   
 Victor HellströmSkepplanda BTK   

Deltävling 6 (tis 8 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik BlickOK Alehof22,03 21,45 65,17 
Douglas Fransson LeeOK Alehof23,01 22,52 68,36 
Jonathan GustafssonTingbergs AIS25,18 26,07 78,23 
Hugo ThunbergOK Alehof29,21 28,18 84,56 
 Joel FlakbergIFK Göteborg   
 Karl PalmLerum Friidrott   
 Wiktor BrännvallMat o Potatis 23,38 70,54 
 Gabriel HanssonSävedalens AIK 22,11 66,35 
 David BerndtssonKlubblös   
 Erik LiljaÄlvängen 28,46 86,19 
 David BerndtssonHonda MX Academy   
 Victor HellströmSkepplanda BTK   
 Niklas JohanssonSävedalens AIK   

Tillbaka