Tid: torsdag 26 nov 11:19

OK Alehof - Kvantumserien 2018

Resultat för Pojkar 10-11 (2.5km)

Deltävling 1 (tis 2 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Isak DahlOK Alehof11,28 11,26 34,20 
Axel OhlsonKongahälla AIK11,44 11,07 33,21 
Eskil FahlÄIK12,11 11,08 33,26 
Anton WallgrenStarrkärr12,31 12,03 36,09 
Axel SlättOK Alehof12,46 12,20 37,02 
Oscar JohannessonNSK Nödinge13,12   
Axel LökholmBohus IF Friidrott14,30 14,47 44,23 
Malte LjungkvistOK Alehof15,46 15,04 45,14 
 Leo SöderBohus IF Friidrott 11,57 35,51 
 Caesar MilliNödinge SK   
 Joel PerssonOK Alehof 13,13 39,41 
 Arvid LindqvistBohus Taekwondo 14,54 44,42 
 Dennis KjellebyBohus IF Friidrott 15,10 45,31 
 Joel SignellAle IBF   

Deltävling 2 (tis 9 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Axel OhlsonKongahälla AIK11,09 11,07 33,21 
Isak DahlOK Alehof11,30 11,26 34,20 
Eskil FahlÄIK11,38 11,08 33,26 
Leo SöderBohus IF Friidrott12,16 11,57 35,51 
Axel SlättOK Alehof12,22 12,20 37,02 
Malte LjungkvistOK Alehof14,29 15,04 45,14 
Arvid LindqvistBohus Taekwondo15,23 14,54 44,42 
Axel LökholmBohus IF Friidrott16,11 14,47 44,23 
Joel PerssonOK Alehof17,26 13,13 39,41 
 Anton WallgrenStarrkärrEj start 12,03 36,09 
 Caesar MilliNödinge SKEj start   
 Oscar JohannessonNSK Nödinge   
 Dennis KjellebyBohus IF Friidrott 15,10 45,31 
 Joel SignellAle IBF   

Deltävling 3 (tis 16 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Axel OhlsonKongahälla AIK11,08 11,07 33,21 
Eskil FahlÄIK11,21 11,08 33,26 
Caesar MilliNödinge SK11,44   
Leo SöderBohus IF Friidrott11,51 11,57 35,51 
Anton WallgrenStarrkärr11,52 12,03 36,09 
Joel PerssonOK Alehof12,29 13,13 39,41 
Arvid LindqvistBohus Taekwondo15,20 14,54 44,42 
Axel LökholmBohus IF Friidrott16,13 14,47 44,23 
 Axel SlättOK Alehof 12,20 37,02 
 Malte LjungkvistOK Alehof 15,04 45,14 
 Isak DahlOK Alehof 11,26 34,20 
 Oscar JohannessonNSK Nödinge   
 Dennis KjellebyBohus IF Friidrott 15,10 45,31 
 Joel SignellAle IBF   

Deltävling 4 (tis 23 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Eskil FahlÄIK11,13 11,08 33,26 
Isak DahlOK Alehof11,22 11,26 34,20 
Caesar MilliNödinge SK11,23   
Leo SöderBohus IF Friidrott11,44 11,57 35,51 
Anton WallgrenStarrkärr11,46 12,03 36,09 
Axel SlättOK Alehof11,54 12,20 37,02 
Axel OhlsonKongahälla AIK12,35 11,07 33,21 
Joel PerssonOK Alehof13,04 13,13 39,41 
Joel SignellAle IBF14,24   
10 Arvid LindqvistBohus Taekwondo14,44 14,54 44,42 
11 Dennis KjellebyBohus IF Friidrott15,35 15,10 45,31 
12 Axel LökholmBohus IF Friidrott15,52 14,47 44,23 
 Malte LjungkvistOK Alehof 15,04 45,14 
 Oscar JohannessonNSK Nödinge   

Deltävling 5 (tis 30 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Axel OhlsonKongahälla AIK11,15 11,07 33,21 
Eskil FahlÄIK12,09 11,08 33,26 
Axel LökholmBohus IF Friidrott15,21 14,47 44,23 
Dennis KjellebyBohus IF Friidrott15,23 15,10 45,31 
 Axel SlättOK Alehof 12,20 37,02 
 Malte LjungkvistOK Alehof 15,04 45,14 
 Isak DahlOK Alehof 11,26 34,20 
 Anton WallgrenStarrkärr 12,03 36,09 
 Oscar JohannessonNSK Nödinge   
 Leo SöderBohus IF Friidrott 11,57 35,51 
 Caesar MilliNödinge SK   
 Joel PerssonOK Alehof 13,13 39,41 
 Arvid LindqvistBohus Taekwondo 14,54 44,42 
 Joel SignellAle IBF   

Deltävling 6 (tis 6 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Eskil FahlÄIK10,52 11,08 33,26 
Axel OhlsonKongahälla AIK11,04 11,07 33,21 
Isak DahlOK Alehof11,49 11,26 34,20 
Leo SöderBohus IF Friidrott12,55 11,57 35,51 
Axel SlättOK Alehof13,09 12,20 37,02 
Joel PerssonOK Alehof14,08 13,13 39,41 
Axel LökholmBohus IF Friidrott14,32 14,47 44,23 
Dennis KjellebyBohus IF Friidrott14,33 15,10 45,31 
Arvid LindqvistBohus Taekwondo14,38 14,54 44,42 
10 Malte LjungkvistOK Alehof14,59 15,04 45,14 
 Anton WallgrenStarrkärr 12,03 36,09 
 Oscar JohannessonNSK Nödinge   
 Caesar MilliNödinge SK   
 Joel SignellAle IBF   

Tillbaka