Tid: måndag 18 nov 05:43

OK Alehof - Kvantumserien 2019

Resultat för Pojkar -7 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 1 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Viktor ZachrissonOK Alehof7,55   
Anton LindellOK Alehof7,57 8,03 24,10 
Melvin PielNödinge8,02 7,54 23,43 
Gustav SallhammarNödinge8,30   
Anton SandebergOK Alehof9,21 8,14 24,43 
Eddie KusmarkOK Alehof9,45 9,46 29,19 
Jakob AnderssonOK Alehof9,47 9,17 27,53 
Valter FahlbergKlubblös9,58 9,57 29,51 
Jacob RamertNödinge10,08   
Edvin WalmuNödinge SK10,08 9,25 28,17 
 Emil BergdahlNödinge 11,18 33,55 
 Levin BäckNygård 9,28 28,26 
 Theo GåverudÄlvängen   

Deltävling 2 (tis 8 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Melvin PielNödinge7,46 7,54 23,43 
Anton LindellOK Alehof8,10 8,03 24,10 
Anton SandebergOK Alehof8,47 8,14 24,43 
Edvin WalmuNödinge SK9,19 9,25 28,17 
Levin BäckNygård9,32 9,28 28,26 
Eddie KusmarkOK Alehof9,41 9,46 29,19 
Jakob AnderssonOK Alehof9,43 9,17 27,53 
 Jacob RamertNödinge   
 Emil BergdahlNödinge 11,18 33,55 
 Viktor ZachrissonOK Alehof   
 Valter FahlbergKlubblös 9,57 29,51 
 Gustav SallhammarNödinge   
 Theo GåverudÄlvängen   

Deltävling 3 (tis 15 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Melvin PielNödinge7,55 7,54 23,43 
Anton LindellOK Alehof8,16 8,03 24,10 
Anton SandebergOK Alehof8,21 8,14 24,43 
Jakob AnderssonOK Alehof9,13 9,17 27,53 
Valter FahlbergKlubblös9,41 9,57 29,51 
Levin BäckNygård9,43 9,28 28,26 
Edvin WalmuNödinge SK9,47 9,25 28,17 
Jacob RamertNödinge9,50   
Emil BergdahlNödinge11,29 11,18 33,55 
 Eddie KusmarkOK Alehof 9,46 29,19 
 Viktor ZachrissonOK Alehof   
 Gustav SallhammarNödinge   
 Theo GåverudÄlvängen   

Deltävling 4 (tis 22 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Viktor ZachrissonOK Alehof7,49   
Anton LindellOK Alehof8,03 8,03 24,10 
Anton SandebergOK Alehof8,08 8,14 24,43 
Gustav SallhammarNödinge8,35   
Jakob AnderssonOK Alehof9,11 9,17 27,53 
Levin BäckNygård9,11 9,28 28,26 
Edvin WalmuNödinge SK9,12 9,25 28,17 
Valter FahlbergKlubblös10,12 9,57 29,51 
Eddie KusmarkOK Alehof10,14 9,46 29,19 
10 Emil BergdahlNödinge11,02 11,18 33,55 
11 Theo GåverudÄlvängen11,06   
 Jacob RamertNödinge   
 Melvin PielNödinge 7,54 23,43 

Deltävling 5 (tis 29 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Anton SandebergOK Alehof8,31 8,14 24,43 
Anton LindellOK Alehof8,43 8,03 24,10 
Eddie KusmarkOK Alehof9,53 9,46 29,19 
Theo GåverudÄlvängen10,18   
 Jacob RamertNödinge   
 Jakob AnderssonOK Alehof 9,17 27,53 
 Melvin PielNödinge 7,54 23,43 
 Edvin WalmuNödinge SK 9,25 28,17 
 Emil BergdahlNödinge 11,18 33,55 
 Viktor ZachrissonOK Alehof   
 Valter FahlbergKlubblös 9,57 29,51 
 Gustav SallhammarNödinge   
 Levin BäckNygård 9,28 28,26 

Deltävling 6 (tis 5 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Anton SandebergOK Alehof8,14 8,14 24,43 
Anton LindellOK Alehof8,32 8,03 24,10 
Jakob AnderssonOK Alehof9,29 9,17 27,53 
Edvin WalmuNödinge SK9,46 9,25 28,17 
Levin BäckNygård11,17 9,28 28,26 
Emil BergdahlNödinge11,24 11,18 33,55 
 Jacob RamertNödinge   
 Melvin PielNödinge 7,54 23,43 
 Eddie KusmarkOK Alehof 9,46 29,19 
 Viktor ZachrissonOK Alehof   
 Valter FahlbergKlubblös 9,57 29,51 
 Gustav SallhammarNödinge   
 Theo GåverudÄlvängen   

Tillbaka