Tid: tisdag 15 jun 03:35

OK Alehof - Kvantumserien 2010

Resultat för Pojkar -7 (1.5km)

Deltävling 1 (tis 5 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
David ErikssonOK Alehof6,26 6,27 19,21 
Wilmer SundbomJörlanda7,17 7,09 21,27 
David AdolfssonTingbergs AIS8,22 8,15 24,45 
Oliver WendelNödinge SK8,58 8,56 26,48 
Max SchülerNödinge SK8,59   
Philip AhrnbergNödinge SK9,01   
Isak LindqvistKungälv9,08 9,32 28,38 
Filip JonssonÄlvängen10,14   
Gustav ForsellOK Alehof11,25 11,17 33,53 
10 Gustav HermanssonNödinge11,30 8,44 26,14 
11 Oscar WestmanHälle IF11,55   
12 Gustav KlingbergOK Alehof12,09   
13 Hampus KuuttiTingbergs AIS12,12 12,17 36,53 
14 Alfred JohanssonOK Alehof14,14 13,10 39,32 
15 Felix JohanssonOK Alehof16,27 16,46 50,18 
16 Noel WestmanHälle IF17,01   
 Emil GrönroosOK Alehof 12,23 37,11 
 Cesar BjörkNödinge SK 9,40 29,01 
 Joel PerssonOK Alehof 19,12 57,36 
 Anton JohanssonKlubblös   
 Filip SchälinOK Alehof   
 Lucas BoströmTingbergs AIS   

Deltävling 2 (tis 12 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
David ErikssonOK Alehof6,30 6,27 19,21 
Wilmer SundbomJörlanda7,03 7,09 21,27 
David AdolfssonTingbergs AIS8,25 8,15 24,45 
Oliver WendelNödinge SK8,46 8,56 26,48 
Max SchülerNödinge SK8,47   
Gustav HermanssonNödinge8,52 8,44 26,14 
Isak LindqvistKungälv8,59 9,32 28,38 
Cesar BjörkNödinge SK10,12 9,40 29,01 
Anton JohanssonKlubblös10,24   
10 Alfred JohanssonOK Alehof12,32 13,10 39,32 
11 Oscar WestmanHälle IF13,06   
12 Hampus KuuttiTingbergs AIS14,20 12,17 36,53 
13 Joel PerssonOK Alehof16,11 19,12 57,36 
14 Felix JohanssonOK Alehof17,51 16,46 50,18 
15 Noel WestmanHälle IF20,26   
 Filip JonssonÄlvängen   
 Gustav ForsellOK Alehof 11,17 33,53 
 Philip AhrnbergNödinge SK   
 Gustav KlingbergOK Alehof   
 Filip SchälinOK Alehof   
 Emil GrönroosOK Alehof 12,23 37,11 
 Lucas BoströmTingbergs AIS   

Deltävling 3 (tis 19 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
David ErikssonOK Alehof6,28 6,27 19,21 
Wilmer SundbomJörlanda7,07 7,09 21,27 
David AdolfssonTingbergs AIS8,12 8,15 24,45 
Filip SchälinOK Alehof8,45   
Gustav HermanssonNödinge8,58 8,44 26,14 
Gustav ForsellOK Alehof10,30 11,17 33,53 
Isak LindqvistKungälv10,31 9,32 28,38 
Hampus KuuttiTingbergs AIS12,36 12,17 36,53 
Emil GrönroosOK Alehof12,42 12,23 37,11 
10 Alfred JohanssonOK Alehof12,46 13,10 39,32 
11 Felix JohanssonOK Alehof16,00 16,46 50,18 
12 Joel PerssonOK Alehof19,50 19,12 57,36 
 Filip JonssonÄlvängen   
 Oliver WendelNödinge SK 8,56 26,48 
 Noel WestmanHälle IF   
 Oscar WestmanHälle IF   
 Max SchülerNödinge SK   
 Philip AhrnbergNödinge SK   
 Cesar BjörkNödinge SK 9,40 29,01 
 Anton JohanssonKlubblös   
 Gustav KlingbergOK Alehof   
 Lucas BoströmTingbergs AIS   

Deltävling 4 (tis 26 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
David ErikssonOK Alehof6,27 6,27 19,21 
Gustav HermanssonNödinge8,24 8,44 26,14 
David AdolfssonTingbergs AIS8,26 8,15 24,45 
Oliver WendelNödinge SK9,04 8,56 26,48 
Cesar BjörkNödinge SK9,36 9,40 29,01 
Gustav ForsellOK Alehof11,58 11,17 33,53 
Emil GrönroosOK Alehof12,22 12,23 37,11 
Hampus KuuttiTingbergs AIS12,49 12,17 36,53 
Alfred JohanssonOK Alehof21,31 13,10 39,32 
10 Felix JohanssonOK Alehof22,47 16,46 50,18 
 Gustav KlingbergOK Alehof   
 Filip JonssonÄlvängen   
 Noel WestmanHälle IF   
 Oscar WestmanHälle IF   
 Max SchülerNödinge SK   
 Philip AhrnbergNödinge SK   
 Isak LindqvistKungälv 9,32 28,38 
 Joel PerssonOK Alehof 19,12 57,36 
 Anton JohanssonKlubblös   
 Filip SchälinOK Alehof   
 Wilmer SundbomJörlanda 7,09 21,27 
 Lucas BoströmTingbergs AIS   

Deltävling 5 (tis 2 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
David ErikssonOK Alehof6,40 6,27 19,21 
Wilmer SundbomJörlanda7,19 7,09 21,27 
David AdolfssonTingbergs AIS8,11 8,15 24,45 
Gustav HermanssonNödinge9,13 8,44 26,14 
Cesar BjörkNödinge SK9,24 9,40 29,01 
Hampus KuuttiTingbergs AIS12,05 12,17 36,53 
Emil GrönroosOK Alehof12,07 12,23 37,11 
Gustav KlingbergOK Alehof15,09   
Alfred JohanssonOK Alehof23,01 13,10 39,32 
10 Felix JohanssonOK Alehof24,23 16,46 50,18 
 Gustav ForsellOK Alehof 11,17 33,53 
 Filip JonssonÄlvängen   
 Oliver WendelNödinge SK 8,56 26,48 
 Noel WestmanHälle IF   
 Oscar WestmanHälle IF   
 Max SchülerNödinge SK   
 Philip AhrnbergNödinge SK   
 Isak LindqvistKungälv 9,32 28,38 
 Joel PerssonOK Alehof 19,12 57,36 
 Anton JohanssonKlubblös   
 Filip SchälinOK Alehof   
 Lucas BoströmTingbergs AIS   

Deltävling 6 (tis 9 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
David ErikssonOK Alehof6,45 6,27 19,21 
Wilmer SundbomJörlanda7,23 7,09 21,27 
David AdolfssonTingbergs AIS8,42 8,15 24,45 
Gustav HermanssonNödinge9,07 8,44 26,14 
Cesar BjörkNödinge SK10,01 9,40 29,01 
Filip JonssonÄlvängen10,14   
Lucas BoströmTingbergs AIS10,59   
Emil GrönroosOK Alehof14,17 12,23 37,11 
Joel PerssonOK Alehof21,35 19,12 57,36 
 Felix JohanssonOK Alehof 16,46 50,18 
 Gustav ForsellOK Alehof 11,17 33,53 
 Alfred JohanssonOK Alehof 13,10 39,32 
 Oliver WendelNödinge SK 8,56 26,48 
 Noel WestmanHälle IF   
 Oscar WestmanHälle IF   
 Max SchülerNödinge SK   
 Philip AhrnbergNödinge SK   
 Isak LindqvistKungälv 9,32 28,38 
 Anton JohanssonKlubblös   
 Filip SchälinOK Alehof   
 Gustav KlingbergOK Alehof   
 Hampus KuuttiTingbergs AIS 12,17 36,53 

Tillbaka