OK Alehof - Kvantumserien 2016Resultat för PaprICAloppet (0.9km) | Tid: torsdag 28 mar 11:13 |
Deltävling 1 (tis 4 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
Leo Nordström | Nödinge | OK | |||
Tilda Uneman | OK Alehof | OK | |||
Jakob Andersson | Klubblös | OK | |||
Arvid Holmström | Klubblös | OK | |||
Ville Petersson | Nödinge | OK | |||
Hugo Sjöström | Klubblös | OK | |||
Julia Pollnow | Nödinge | OK | |||
Liam Bäck | Klubblös | OK | |||
Teodor Skånberg | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Levin Bäck | Klubblös | OK | |||
Nathalie Lundell | Klubblös | OK | |||
Emilia Lundell | Klubblös | OK | |||
Thilda Ädel | Klubblös | OK | |||
Lova Hogedal | OK Alehof | OK | |||
Nils Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | OK | |||
Vincent Schüler | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Saga Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | OK | |||
Lea Johansson | Nödinge | OK | |||
Elsie Holmström | Klubblös | OK | |||
Tilda Embretsén | Ytterby IS | OK | |||
Filip X | Kungälv | OK | |||
Wilma Ström | Nödinge SK | OK | |||
Viktor Petersson | Nödinge | OK | |||
Ludvig Lindenau | OK Alehof | OK | |||
Viktor Zachrisson | OK Alehof | OK | |||
Lukas Kindblad | NSK Nödinge | OK | |||
Theo Möller | NSK Nödinge | OK | |||
Valde Söder | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Hannes Svennblad | Ölanda | OK | |||
Matilda Madjarevic | OK Alehof | OK | |||
Emil Alenvik-Dahl | OK Alehof | OK | |||
Mira Nordström | Nödinge | OK | |||
Leia Lindenau | Klubblös | OK | |||
Elly Magnusson | Tingbergs AIS | OK | |||
Teo Rolf Charliemo | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Leo Berts | OK Alehof | OK | |||
Gabriel Slätt | OK Alehof | OK | |||
Frank Hammarbäck | Alebrottarna | ||||
Sigrid Einarsson | Nödinge | ||||
Sofie Lindén | Klubblös | ||||
Loui Eklund | Nödinge | ||||
Lois Edsberger | Kastala Road Runners | ||||
Tyra Nyman | Klubblös | ||||
William Andersson | Klubblös | ||||
Vera Stensby | Klubblös | ||||
Ebbot Eklund | Nödinge | ||||
Julia Andersson | Klubblös | ||||
Wilma Söderström | Älvängen | ||||
Philip Lehmann | Starrkärr | ||||
Lucia Milli | Nödinge | ||||
Ingrid Lehmann | Starrkärr | ||||
Maxx werder | Alafors | ||||
Maja Gentoft | Rivermeadow Athletics | ||||
Evelina Svalin | OK Alehof | ||||
Tilda Lundström | Klubblös | ||||
Cecilia Bach | OK Alehof | ||||
Anton Lindell | OK Alehof | ||||
Gabriel Andersson | Klubblös | ||||
Ebba Söder | Klubblös | ||||
Charlie Vånerhag | Bohus IF Friidrott | ||||
Maja Söderström | Älvängen | ||||
Amilia Werder | Alafors |
Deltävling 2 (tis 11 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
Leo Nordström | Nödinge | OK | |||
Tilda Uneman | OK Alehof | OK | |||
Jakob Andersson | Klubblös | OK | |||
Gabriel Andersson | Klubblös | OK | |||
Wilma Söderström | Älvängen | OK | |||
Hugo Sjöström | Klubblös | OK | |||
Julia Pollnow | Nödinge | OK | |||
Tilda Lundström | Klubblös | OK | |||
Maja Söderström | Älvängen | OK | |||
Teodor Skånberg | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Amilia Werder | Alafors | OK | |||
Maxx werder | Alafors | OK | |||
Maja Gentoft | Rivermeadow Athletics | OK | |||
Evelina Svalin | OK Alehof | OK | |||
Lova Hogedal | OK Alehof | OK | |||
Lucia Milli | Nödinge | OK | |||
Cecilia Bach | OK Alehof | OK | |||
Wilma Ström | Nödinge SK | OK | |||
Anton Lindell | OK Alehof | OK | |||
Mira Nordström | Nödinge | OK | |||
Ludvig Lindenau | OK Alehof | OK | |||
Viktor Zachrisson | OK Alehof | OK | |||
Hannes Svennblad | Ölanda | OK | |||
Charlie Vånerhag | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Emil Alenvik-Dahl | OK Alehof | OK | |||
Matilda Madjarevic | OK Alehof | OK | |||
Teo Rolf Charliemo | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Leo Berts | OK Alehof | OK | |||
Leia Lindenau | Klubblös | OK | |||
Lea Johansson | Nödinge | OK | |||
Julia Andersson | Klubblös | ||||
Lois Edsberger | Kastala Road Runners | ||||
Tyra Nyman | Klubblös | ||||
Ebbot Eklund | Nödinge | ||||
Loui Eklund | Nödinge | ||||
Sofie Lindén | Klubblös | ||||
Sigrid Einarsson | Nödinge | ||||
Frank Hammarbäck | Alebrottarna | ||||
Vera Stensby | Klubblös | ||||
William Andersson | Klubblös | ||||
Philip Lehmann | Starrkärr | ||||
Filip X | Kungälv | ||||
Lukas Kindblad | NSK Nödinge | ||||
Theo Möller | NSK Nödinge | ||||
Valde Söder | Bohus IF Friidrott | ||||
Ebba Söder | Klubblös | ||||
Elly Magnusson | Tingbergs AIS | ||||
Gabriel Slätt | OK Alehof | ||||
Viktor Petersson | Nödinge | ||||
Tilda Embretsén | Ytterby IS | ||||
Saga Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | ||||
Elsie Holmström | Klubblös | ||||
Ville Petersson | Nödinge | ||||
Ingrid Lehmann | Starrkärr | ||||
Liam Bäck | Klubblös | ||||
Levin Bäck | Klubblös | ||||
Nathalie Lundell | Klubblös | ||||
Emilia Lundell | Klubblös | ||||
Thilda Ädel | Klubblös | ||||
Nils Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | ||||
Arvid Holmström | Klubblös | ||||
Vincent Schüler | Bohus IF Friidrott |
Deltävling 3 (tis 18 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
Tilda Uneman | OK Alehof | OK | |||
Gabriel Andersson | Klubblös | OK | |||
Arvid Holmström | Klubblös | OK | |||
Ville Petersson | Nödinge | OK | |||
Hugo Sjöström | Klubblös | OK | |||
Vera Stensby | Klubblös | OK | |||
Liam Bäck | Klubblös | OK | |||
Teodor Skånberg | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Levin Bäck | Klubblös | OK | |||
Nathalie Lundell | Klubblös | OK | |||
Jakob Andersson | Klubblös | OK | |||
Emilia Lundell | Klubblös | OK | |||
Lova Hogedal | OK Alehof | OK | |||
Julia Andersson | Klubblös | OK | |||
Vincent Schüler | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Wilma Söderström | Älvängen | OK | |||
Lea Johansson | Nödinge | OK | |||
Tilda Lundström | Klubblös | OK | |||
Evelina Svalin | OK Alehof | OK | |||
Maja Gentoft | Rivermeadow Athletics | OK | |||
Maxx werder | Alafors | OK | |||
Thilda Ädel | Klubblös | OK | |||
Maja Söderström | Älvängen | OK | |||
Lucia Milli | Nödinge | OK | |||
William Andersson | Klubblös | OK | |||
Mira Nordström | Nödinge | OK | |||
Ludvig Lindenau | OK Alehof | OK | |||
Viktor Zachrisson | OK Alehof | OK | |||
Lukas Kindblad | NSK Nödinge | OK | |||
Valde Söder | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Hannes Svennblad | Ölanda | OK | |||
Charlie Vånerhag | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Matilda Madjarevic | OK Alehof | OK | |||
Elsie Holmström | Klubblös | OK | |||
Emil Alenvik-Dahl | OK Alehof | OK | |||
Lois Edsberger | Kastala Road Runners | OK | |||
Tyra Nyman | Klubblös | OK | |||
Gabriel Slätt | OK Alehof | OK | |||
Cecilia Bach | OK Alehof | OK | |||
Wilma Ström | Nödinge SK | OK | |||
Viktor Petersson | Nödinge | OK | |||
Leia Lindenau | Klubblös | OK | |||
Sofie Lindén | Klubblös | ||||
Loui Eklund | Nödinge | ||||
Ebbot Eklund | Nödinge | ||||
Sigrid Einarsson | Nödinge | ||||
Frank Hammarbäck | Alebrottarna | ||||
Philip Lehmann | Starrkärr | ||||
Filip X | Kungälv | ||||
Saga Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | ||||
Nils Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | ||||
Ingrid Lehmann | Starrkärr | ||||
Julia Pollnow | Nödinge | ||||
Tilda Embretsén | Ytterby IS | ||||
Anton Lindell | OK Alehof | ||||
Leo Berts | OK Alehof | ||||
Teo Rolf Charliemo | Bohus IF Friidrott | ||||
Elly Magnusson | Tingbergs AIS | ||||
Ebba Söder | Klubblös | ||||
Theo Möller | NSK Nödinge | ||||
Amilia Werder | Alafors | ||||
Leo Nordström | Nödinge |
Deltävling 4 (tis 25 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
Leo Nordström | Nödinge | OK | |||
Ingrid Lehmann | Starrkärr | OK | |||
Hugo Sjöström | Klubblös | OK | |||
Jakob Andersson | Klubblös | OK | |||
Tilda Uneman | OK Alehof | OK | |||
Elsie Holmström | Klubblös | OK | |||
Maja Gentoft | Rivermeadow Athletics | OK | |||
Cecilia Bach | OK Alehof | OK | |||
Lova Hogedal | OK Alehof | OK | |||
Anton Lindell | OK Alehof | OK | |||
Maja Söderström | Älvängen | OK | |||
Wilma Söderström | Älvängen | OK | |||
Gabriel Slätt | OK Alehof | OK | |||
Julia Andersson | Klubblös | OK | |||
Sigrid Einarsson | Nödinge | OK | |||
Leia Lindenau | Klubblös | OK | |||
Lois Edsberger | Kastala Road Runners | OK | |||
Loui Eklund | Nödinge | OK | |||
Charlie Vånerhag | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Vera Stensby | Klubblös | OK | |||
Thilda Ädel | Klubblös | ||||
Nils Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | ||||
Vincent Schüler | Bohus IF Friidrott | ||||
Frank Hammarbäck | Alebrottarna | ||||
Saga Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | ||||
Ebbot Eklund | Nödinge | ||||
Lea Johansson | Nödinge | ||||
Tilda Lundström | Klubblös | ||||
Sofie Lindén | Klubblös | ||||
Lucia Milli | Nödinge | ||||
Tyra Nyman | Klubblös | ||||
Maxx werder | Alafors | ||||
Amilia Werder | Alafors | ||||
Evelina Svalin | OK Alehof | ||||
William Andersson | Klubblös | ||||
Philip Lehmann | Starrkärr | ||||
Filip X | Kungälv | ||||
Mira Nordström | Nödinge | ||||
Ludvig Lindenau | OK Alehof | ||||
Viktor Zachrisson | OK Alehof | ||||
Lukas Kindblad | NSK Nödinge | ||||
Theo Möller | NSK Nödinge | ||||
Valde Söder | Bohus IF Friidrott | ||||
Ebba Söder | Klubblös | ||||
Hannes Svennblad | Ölanda | ||||
Matilda Madjarevic | OK Alehof | ||||
Emil Alenvik-Dahl | OK Alehof | ||||
Elly Magnusson | Tingbergs AIS | ||||
Teo Rolf Charliemo | Bohus IF Friidrott | ||||
Leo Berts | OK Alehof | ||||
Wilma Ström | Nödinge SK | ||||
Viktor Petersson | Nödinge | ||||
Tilda Embretsén | Ytterby IS | ||||
Gabriel Andersson | Klubblös | ||||
Arvid Holmström | Klubblös | ||||
Ville Petersson | Nödinge | ||||
Julia Pollnow | Nödinge | ||||
Liam Bäck | Klubblös | ||||
Teodor Skånberg | Bohus IF Friidrott | ||||
Levin Bäck | Klubblös | ||||
Emilia Lundell | Klubblös | ||||
Nathalie Lundell | Klubblös |
Deltävling 5 (tis 1 nov) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
Leo Nordström | Nödinge | OK | |||
Maja Söderström | Älvängen | OK | |||
Elsie Holmström | Klubblös | OK | |||
Tilda Uneman | OK Alehof | OK | |||
Arvid Holmström | Klubblös | OK | |||
Maxx werder | Alafors | OK | |||
Hugo Sjöström | Klubblös | OK | |||
Wilma Söderström | Älvängen | OK | |||
Evelina Svalin | OK Alehof | OK | |||
Teodor Skånberg | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Levin Bäck | Klubblös | OK | |||
Nathalie Lundell | Klubblös | OK | |||
Emilia Lundell | Klubblös | OK | |||
Tilda Lundström | Klubblös | OK | |||
Lea Johansson | Nödinge | OK | |||
Liam Bäck | Klubblös | OK | |||
Julia Andersson | Klubblös | OK | |||
Wilma Ström | Nödinge SK | OK | |||
Anton Lindell | OK Alehof | OK | |||
Mira Nordström | Nödinge | OK | |||
Ludvig Lindenau | OK Alehof | OK | |||
Viktor Zachrisson | OK Alehof | OK | |||
Frank Hammarbäck | Alebrottarna | OK | |||
Sigrid Einarsson | Nödinge | OK | |||
Loui Eklund | Nödinge | OK | |||
Lois Edsberger | Kastala Road Runners | OK | |||
Ebbot Eklund | Nödinge | OK | |||
Charlie Vånerhag | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Emil Alenvik-Dahl | OK Alehof | OK | |||
Leia Lindenau | Klubblös | OK | |||
Elly Magnusson | Tingbergs AIS | OK | |||
Vera Stensby | Klubblös | OK | |||
Vincent Schüler | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Maja Gentoft | Rivermeadow Athletics | ||||
Amilia Werder | Alafors | ||||
Lucia Milli | Nödinge | ||||
Sofie Lindén | Klubblös | ||||
William Andersson | Klubblös | ||||
Saga Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | ||||
Tyra Nyman | Klubblös | ||||
Philip Lehmann | Starrkärr | ||||
Filip X | Kungälv | ||||
Lukas Kindblad | NSK Nödinge | ||||
Theo Möller | NSK Nödinge | ||||
Valde Söder | Bohus IF Friidrott | ||||
Ebba Söder | Klubblös | ||||
Hannes Svennblad | Ölanda | ||||
Matilda Madjarevic | OK Alehof | ||||
Teo Rolf Charliemo | Bohus IF Friidrott | ||||
Leo Berts | OK Alehof | ||||
Nils Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | ||||
Gabriel Slätt | OK Alehof | ||||
Viktor Petersson | Nödinge | ||||
Tilda Embretsén | Ytterby IS | ||||
Jakob Andersson | Klubblös | ||||
Gabriel Andersson | Klubblös | ||||
Ville Petersson | Nödinge | ||||
Julia Pollnow | Nödinge | ||||
Ingrid Lehmann | Starrkärr | ||||
Thilda Ädel | Klubblös | ||||
Cecilia Bach | OK Alehof | ||||
Lova Hogedal | OK Alehof |
Deltävling 6 (tis 8 nov) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
Leo Nordström | Nödinge | OK | |||
Emilia Lundell | Klubblös | OK | |||
Nathalie Lundell | Klubblös | OK | |||
Levin Bäck | Klubblös | OK | |||
Liam Bäck | Klubblös | OK | |||
Maja Söderström | Älvängen | OK | |||
Wilma Söderström | Älvängen | OK | |||
Hugo Sjöström | Klubblös | OK | |||
Ville Petersson | Nödinge | OK | |||
Gabriel Andersson | Klubblös | OK | |||
Jakob Andersson | Klubblös | OK | |||
Tilda Uneman | OK Alehof | OK | |||
Vera Stensby | Klubblös | OK | |||
Wilma Ström | Nödinge SK | OK | |||
Gabriel Slätt | OK Alehof | OK | |||
Anton Lindell | OK Alehof | OK | |||
Viktor Petersson | Nödinge | OK | |||
Teo Rolf Charliemo | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Mira Nordström | Nödinge | OK | |||
Ludvig Lindenau | OK Alehof | OK | |||
Lois Edsberger | Kastala Road Runners | OK | |||
Hannes Svennblad | Ölanda | OK | |||
Charlie Vånerhag | Bohus IF Friidrott | OK | |||
Matilda Madjarevic | OK Alehof | OK | |||
Lea Johansson | Nödinge | OK | |||
Leia Lindenau | Klubblös | OK | |||
Elly Magnusson | Tingbergs AIS | OK | |||
Emil Alenvik-Dahl | OK Alehof | OK | |||
Loui Eklund | Nödinge | ||||
Evelina Svalin | OK Alehof | ||||
Maja Gentoft | Rivermeadow Athletics | ||||
Maxx werder | Alafors | ||||
Amilia Werder | Alafors | ||||
William Andersson | Klubblös | ||||
Frank Hammarbäck | Alebrottarna | ||||
Sigrid Einarsson | Nödinge | ||||
Sofie Lindén | Klubblös | ||||
Tyra Nyman | Klubblös | ||||
Tilda Lundström | Klubblös | ||||
Julia Andersson | Klubblös | ||||
Lucia Milli | Nödinge | ||||
Ebbot Eklund | Nödinge | ||||
Philip Lehmann | Starrkärr | ||||
Filip X | Kungälv | ||||
Viktor Zachrisson | OK Alehof | ||||
Lukas Kindblad | NSK Nödinge | ||||
Theo Möller | NSK Nödinge | ||||
Valde Söder | Bohus IF Friidrott | ||||
Ebba Söder | Klubblös | ||||
Leo Berts | OK Alehof | ||||
Cecilia Bach | OK Alehof | ||||
Saga Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | ||||
Tilda Embretsén | Ytterby IS | ||||
Arvid Holmström | Klubblös | ||||
Julia Pollnow | Nödinge | ||||
Ingrid Lehmann | Starrkärr | ||||
Teodor Skånberg | Bohus IF Friidrott | ||||
Thilda Ädel | Klubblös | ||||
Lova Hogedal | OK Alehof | ||||
Nils Asplund Tilly | Rivermeadow Athletics | ||||
Elsie Holmström | Klubblös | ||||
Vincent Schüler | Bohus IF Friidrott |