Tid: tisdag 15 jun 03:32

OK Alehof - Kvantumserien 2011

Resultat för Motion 6.8 (6.8km)

Deltävling 1 (tis 4 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Stefan DahlOK Alehof29,21 29,11 87,35 
Mathias KarlssonÄlvängens Cykel29,53 29,38 88,55 
Harri KuuttiTingbergs AIS31,08 32,06 96,19 
Harri MourujärviTeam Kungälv32,12 32,40 98,02 
Fredrik SamuelssonKungälvs Cykelklubb32,15 31,38 94,54 
Johan LindhYtterby32,30   
Martin ErikssonOK Alehof32,37 32,03 96,09 
Patrik OlssonOK Alehof32,49 32,13 96,39 
Niclas BergstrandBohus32,51   
10 Roland FranssonTryggve33,56 33,28 100,24 
11 Fredrik PetterssonLerum Friidrott34,24 34,32 103,37 
12 Leif BengtssonSkandia Elmontage35,01 34,40 104,00 
13 Anders BörjessonKlubblös35,06   
14 Börje KarlssonOK Alehof35,30 35,29 106,29 
15 Marcus MarinÄlvängen36,19 35,21 106,05 
16 Jonas HenrikssonNödinge36,25 36,03 108,10 
17 Per JohanssonHålanda IF38,15 36,23 109,10 
18 Frida KarlssonÄlvängen38,30   
19 Conny OhlssonIFK Göteborg39,05 37,56 113,49 
20 Ylva AndrèassonÄlvängen40,31   
21 Mikael FridolfssonHålanda IF44,25   
22 Bertil GustafssonTrinnebacken44,52 40,45 122,15 
23 Patrik ÖsterblomHornet49,30 43,42 131,07 
 Christer FlinkKlubblösBrutit 43,38 130,54 
 Eric BerndtssonKlubblös   
 Lars DalbergIK Stern 29,54 89,44 
 Hanna CarlssonKungälv 40,41 122,05 
 Richard BäckströmTriathlon Väst   
 Göran TillyAle 90 IK 36,37 109,52 
 Anders LövgärdOK Alehof 32,01 96,03 
 Martin ThunbergOK Alehof 37,00 111,01 
 Anders LorentzsonOK Alehof   
 Torbjörn PerssonOK Alehof 33,44 101,12 
 David AngervallÄlvängen 36,10 108,32 
 Merja ArvidssonKajs Cykel   
 Anders AdielssonÄlvängens Cykel 31,38 94,54 
 Alma PalmLerum Friidrott   
 Anna-Karin MobergAlafors   
 Patrik LiljaTeam Kungälv   
 Mona KarlssonOK Alehof   
 Jan SvennbladOK Alehof   
 Rune EkströmOK Alehof 47,40 143,02 
 Karl PalmLerum Friidrott   
 Glen PrytzOK Alehof 34,06 102,20 
 Jarmo NiemiKollanda 38,37 115,53 
 Anna LiljaTeam Kungälv 41,57 125,53 
 Hans WestmanOK Alehof   

Deltävling 2 (tis 11 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Richard BäckströmTriathlon Väst26,57   
Lars DalbergIK Stern29,38 29,54 89,44 
Mathias KarlssonÄlvängens Cykel29,51 29,38 88,55 
Fredrik SamuelssonKungälvs Cykelklubb32,22 31,38 94,54 
Johan LindhYtterby32,44   
Anders AdielssonÄlvängens Cykel33,14 31,38 94,54 
Patrik OlssonOK Alehof33,19 32,13 96,39 
Roland FranssonTryggve33,48 33,28 100,24 
Torbjörn PerssonOK Alehof34,28 33,44 101,12 
10 Leif BengtssonSkandia Elmontage34,37 34,40 104,00 
11 Jonas HenrikssonNödinge35,46 36,03 108,10 
12 Marcus MarinÄlvängen36,03 35,21 106,05 
13 Eric BerndtssonKlubblös36,06   
14 Göran TillyAle 90 IK36,56 36,37 109,52 
15 David AngervallÄlvängen37,18 36,10 108,32 
16 Conny OhlssonIFK Göteborg38,32 37,56 113,49 
17 Hanna CarlssonKungälv40,15 40,41 122,05 
18 Patrik ÖsterblomHornet42,39 43,42 131,07 
19 Anna LiljaTeam Kungälv42,48 41,57 125,53 
20 Christer FlinkKlubblös44,32 43,38 130,54 
21 Bertil GustafssonTrinnebacken44,39 40,45 122,15 
 Ylva AndrèassonÄlvängenBrutit   
 Per JohanssonHålanda IFBrutit 36,23 109,10 
 Rune EkströmOK AlehofBrutit 47,40 143,02 
 Anders LövgärdOK Alehof 32,01 96,03 
 Martin ThunbergOK Alehof 37,00 111,01 
 Anders LorentzsonOK Alehof   
 Anders BörjessonKlubblös   
 Harri MourujärviTeam Kungälv 32,40 98,02 
 Merja ArvidssonKajs Cykel   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Martin ErikssonOK Alehof 32,03 96,09 
 Frida KarlssonÄlvängen   
 Jarmo NiemiKollanda 38,37 115,53 
 Glen PrytzOK Alehof 34,06 102,20 
 Harri KuuttiTingbergs AIS 32,06 96,19 
 Fredrik PetterssonLerum Friidrott 34,32 103,37 
 Börje KarlssonOK Alehof 35,29 106,29 
 Karl PalmLerum Friidrott   
 Mona KarlssonOK Alehof   
 Niclas BergstrandBohus   
 Patrik LiljaTeam Kungälv   
 Anna-Karin MobergAlafors   
 Alma PalmLerum Friidrott   
 Stefan DahlOK Alehof 29,11 87,35 
 Jan SvennbladOK Alehof   
 Mikael FridolfssonHålanda IF   

Deltävling 3 (tis 18 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mathias KarlssonÄlvängens Cykel29,30 29,38 88,55 
Anders LövgärdOK Alehof31,55 32,01 96,03 
Patrik OlssonOK Alehof32,36 32,13 96,39 
Anders AdielssonÄlvängens Cykel32,41 31,38 94,54 
Torbjörn PerssonOK Alehof33,38 33,44 101,12 
Fredrik PetterssonLerum Friidrott34,49 34,32 103,37 
David AngervallÄlvängen35,30 36,10 108,32 
Marcus MarinÄlvängen36,09 35,21 106,05 
Göran TillyAle 90 IK36,21 36,37 109,52 
10 Per JohanssonHålanda IF36,39 36,23 109,10 
11 Jonas HenrikssonNödinge36,42 36,03 108,10 
12 Martin ThunbergOK Alehof37,59 37,00 111,01 
13 Jarmo NiemiKollanda39,12 38,37 115,53 
14 Anna LiljaTeam Kungälv42,08 41,57 125,53 
15 Christer FlinkKlubblös43,58 43,38 130,54 
16 Bertil GustafssonTrinnebacken44,25 40,45 122,15 
17 Rune EkströmOK Alehof48,26 47,40 143,02 
 Glen PrytzOK AlehofBrutit 34,06 102,20 
 Lars DalbergIK Stern 29,54 89,44 
 Eric BerndtssonKlubblös   
 Börje KarlssonOK Alehof 35,29 106,29 
 Anders LorentzsonOK Alehof   
 Hanna CarlssonKungälv 40,41 122,05 
 Anders BörjessonKlubblös   
 Harri MourujärviTeam Kungälv 32,40 98,02 
 Richard BäckströmTriathlon Väst   
 Mikael FridolfssonHålanda IF   
 Merja ArvidssonKajs Cykel   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Johan LindhYtterby   
 Martin ErikssonOK Alehof 32,03 96,09 
 Frida KarlssonÄlvängen   
 Leif BengtssonSkandia Elmontage 34,40 104,00 
 Conny OhlssonIFK Göteborg 37,56 113,49 
 Fredrik SamuelssonKungälvs Cykelklubb 31,38 94,54 
 Harri KuuttiTingbergs AIS 32,06 96,19 
 Roland FranssonTryggve 33,28 100,24 
 Ylva AndrèassonÄlvängen   
 Jan SvennbladOK Alehof   
 Mona KarlssonOK Alehof   
 Patrik ÖsterblomHornet 43,42 131,07 
 Niclas BergstrandBohus   
 Patrik LiljaTeam Kungälv   
 Anna-Karin MobergAlafors   
 Alma PalmLerum Friidrott   
 Karl PalmLerum Friidrott   
 Stefan DahlOK Alehof 29,11 87,35 

Deltävling 4 (tis 25 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Patrik LiljaTeam Kungälv29,27   
Mathias KarlssonÄlvängens Cykel29,44 29,38 88,55 
Stefan DahlOK Alehof30,42 29,11 87,35 
Harri KuuttiTingbergs AIS31,00 32,06 96,19 
Fredrik SamuelssonKungälvs Cykelklubb31,07 31,38 94,54 
Anders LövgärdOK Alehof32,11 32,01 96,03 
Patrik OlssonOK Alehof32,17 32,13 96,39 
Martin ErikssonOK Alehof32,37 32,03 96,09 
Harri MourujärviTeam Kungälv33,34 32,40 98,02 
10 Roland FranssonTryggve33,38 33,28 100,24 
11 Torbjörn PerssonOK Alehof33,43 33,44 101,12 
12 Jan SvennbladOK Alehof33,55   
13 Glen PrytzOK Alehof34,17 34,06 102,20 
14 Karl PalmLerum Friidrott34,42   
15 Leif BengtssonSkandia Elmontage34,43 34,40 104,00 
16 Marcus MarinÄlvängen34,48 35,21 106,05 
17 Börje KarlssonOK Alehof35,04 35,29 106,29 
18 Anders LorentzsonOK Alehof35,05   
19 Fredrik PetterssonLerum Friidrott35,08 34,32 103,37 
20 Martin ThunbergOK Alehof36,49 37,00 111,01 
21 Frida KarlssonÄlvängen37,08   
22 Jarmo NiemiKollanda37,32 38,37 115,53 
23 Conny OhlssonIFK Göteborg37,49 37,56 113,49 
24 Anna LiljaTeam Kungälv40,57 41,57 125,53 
25 Hanna CarlssonKungälv41,20 40,41 122,05 
26 Bertil GustafssonTrinnebacken42,09 40,45 122,15 
27 Christer FlinkKlubblös42,24 43,38 130,54 
28 Rune EkströmOK Alehof46,59 47,40 143,02 
29 Patrik ÖsterblomHornet53,11 43,42 131,07 
 Richard BäckströmTriathlon Väst   
 David AngervallÄlvängen 36,10 108,32 
 Eric BerndtssonKlubblös   
 Göran TillyAle 90 IK 36,37 109,52 
 Lars DalbergIK Stern 29,54 89,44 
 Merja ArvidssonKajs Cykel   
 Anders BörjessonKlubblös   
 Mikael FridolfssonHålanda IF   
 Alma PalmLerum Friidrott   
 Anna-Karin MobergAlafors   
 Niclas BergstrandBohus   
 Per JohanssonHålanda IF 36,23 109,10 
 Jonas HenrikssonNödinge 36,03 108,10 
 Mona KarlssonOK Alehof   
 Ylva AndrèassonÄlvängen   
 Johan LindhYtterby   
 Anders AdielssonÄlvängens Cykel 31,38 94,54 
 Hans WestmanOK Alehof   

Deltävling 5 (tis 1 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Stefan DahlOK Alehof29,19 29,11 87,35 
Patrik LiljaTeam Kungälv29,27   
Lars DalbergIK Stern30,13 29,54 89,44 
Mathias KarlssonÄlvängens Cykel30,18 29,38 88,55 
Anders AdielssonÄlvängens Cykel31,15 31,38 94,54 
Fredrik SamuelssonKungälvs Cykelklubb31,32 31,38 94,54 
Martin ErikssonOK Alehof31,57 32,03 96,09 
Harri MourujärviTeam Kungälv32,16 32,40 98,02 
Patrik OlssonOK Alehof32,33 32,13 96,39 
10 Glen PrytzOK Alehof34,23 34,06 102,20 
11 Fredrik PetterssonLerum Friidrott34,24 34,32 103,37 
12 Leif BengtssonSkandia Elmontage34,40 34,40 104,00 
13 Börje KarlssonOK Alehof35,55 35,29 106,29 
14 Jonas HenrikssonNödinge35,59 36,03 108,10 
15 Marcus MarinÄlvängen36,03 35,21 106,05 
16 Per JohanssonHålanda IF36,06 36,23 109,10 
17 Martin ThunbergOK Alehof36,13 37,00 111,01 
18 Göran TillyAle 90 IK36,47 36,37 109,52 
19 Conny OhlssonIFK Göteborg38,02 37,56 113,49 
20 Jarmo NiemiKollanda39,09 38,37 115,53 
21 Alma PalmLerum Friidrott41,04   
22 Bertil GustafssonTrinnebacken41,17 40,45 122,15 
23 Patrik ÖsterblomHornet43,52 43,42 131,07 
24 Merja ArvidssonKajs Cykel44,15   
25 Rune EkströmOK Alehof48,06 47,40 143,02 
 Hans WestmanOK Alehof   
 Anders LorentzsonOK Alehof   
 Johan LindhYtterby   
 Anders LövgärdOK Alehof 32,01 96,03 
 Frida KarlssonÄlvängen   
 David AngervallÄlvängen 36,10 108,32 
 Richard BäckströmTriathlon Väst   
 Hanna CarlssonKungälv 40,41 122,05 
 Torbjörn PerssonOK Alehof 33,44 101,12 
 Eric BerndtssonKlubblös   
 Harri KuuttiTingbergs AIS 32,06 96,19 
 Anna LiljaTeam Kungälv 41,57 125,53 
 Ylva AndrèassonÄlvängen   
 Anders BörjessonKlubblös   
 Karl PalmLerum Friidrott   
 Christer FlinkKlubblös 43,38 130,54 
 Mikael FridolfssonHålanda IF   
 Roland FranssonTryggve 33,28 100,24 
 Jan SvennbladOK Alehof   
 Mona KarlssonOK Alehof   
 Niclas BergstrandBohus   
 Anna-Karin MobergAlafors   

Deltävling 6 (tis 8 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Stefan DahlOK Alehof28,55 29,11 87,35 
Mathias KarlssonÄlvängens Cykel29,41 29,38 88,55 
Lars DalbergIK Stern29,53 29,54 89,44 
Anders AdielssonÄlvängens Cykel30,58 31,38 94,54 
Martin ErikssonOK Alehof31,35 32,03 96,09 
Patrik OlssonOK Alehof31,49 32,13 96,39 
Anders LövgärdOK Alehof31,57 32,01 96,03 
Roland FranssonTryggve32,58 33,28 100,24 
Jan SvennbladOK Alehof33,13   
10 Glen PrytzOK Alehof33,40 34,06 102,20 
11 Torbjörn PerssonOK Alehof33,51 33,44 101,12 
12 Harri KuuttiTingbergs AIS34,11 32,06 96,19 
13 Anders LorentzsonOK Alehof35,12   
14 Marcus MarinÄlvängen35,14 35,21 106,05 
15 David AngervallÄlvängen35,44 36,10 108,32 
16 Per JohanssonHålanda IF36,25 36,23 109,10 
17 Göran TillyAle 90 IK36,44 36,37 109,52 
18 Conny OhlssonIFK Göteborg37,58 37,56 113,49 
19 Bertil GustafssonTrinnebacken38,49 40,45 122,15 
20 Hanna CarlssonKungälv40,30 40,41 122,05 
21 Patrik ÖsterblomHornet44,36 43,42 131,07 
22 Rune EkströmOK Alehof47,57 47,40 143,02 
 Richard BäckströmTriathlon Väst   
 Eric BerndtssonKlubblös   
 Anna LiljaTeam Kungälv 41,57 125,53 
 Anders BörjessonKlubblös   
 Harri MourujärviTeam Kungälv 32,40 98,02 
 Martin ThunbergOK Alehof 37,00 111,01 
 Christer FlinkKlubblös 43,38 130,54 
 Merja ArvidssonKajs Cykel   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Johan LindhYtterby   
 Frida KarlssonÄlvängen   
 Leif BengtssonSkandia Elmontage 34,40 104,00 
 Jarmo NiemiKollanda 38,37 115,53 
 Fredrik SamuelssonKungälvs Cykelklubb 31,38 94,54 
 Ylva AndrèassonÄlvängen   
 Börje KarlssonOK Alehof 35,29 106,29 
 Fredrik PetterssonLerum Friidrott 34,32 103,37 
 Mona KarlssonOK Alehof   
 Jonas HenrikssonNödinge 36,03 108,10 
 Niclas BergstrandBohus   
 Patrik LiljaTeam Kungälv   
 Anna-Karin MobergAlafors   
 Alma PalmLerum Friidrott   
 Karl PalmLerum Friidrott   
 Mikael FridolfssonHålanda IF   

Tillbaka