Tid: tisdag 15 jun 02:26

OK Alehof - Kvantumserien 2009

Resultat för Motion 6.8 (6.8km)

Deltävling 1 (tis 6 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil KarlssonKongahälla AIK30,02   
Per FlakbergIFK Göteborg30,24 29,53 89,41 
Lars DalbergIK Stern30,32 29,45 89,15 
Stefan DahlOK Alehof31,02 29,02 87,08 
Johan LindhKongahälla AIK32,18 32,32 97,36 
Torbjörn PerssonOK Alehof33,08 32,28 97,25 
Andreas MagnussonSurte33,13 32,07 96,23 
Patrik FagerströmÄlvängen33,56 33,18 99,56 
Börje KarlssonOK Alehof34,07 34,36 103,49 
10 Anders JohnssonOK Alehof35,27 34,54 104,43 
11 Johan BörjessonAle 90 IK36,28 36,15 108,46 
12 Lotta NilssonOK Alehof37,15 35,12 105,38 
13 Ylva SunessonOK Alehof37,27 32,32 97,37 
14 Lars HellbergAle 90 IK39,17 37,45 113,15 
15 Sofia PehrssonSlätten IF40,48 39,45 119,15 
16 Julia StraussÄlvängen40,49 39,58 119,56 
17 Hans-Olof PerssonOK Alehof40,52 38,10 114,32 
18 Mats GlentingNödinge SK41,48 36,39 109,58 
19 Mikael BörjessonAle 90 IK43,38 42,54 128,43 
20 Bertil GustafssonTrinnebacken43,44 40,13 120,41 
21 Heléne StraussNödinge44,11 43,25 130,16 
22 Ann-Sofie JohanssonNödinge44,25   
23 Malin StraussÄlvängen52,31 48,42 146,08 
24 Maria JohanssonAle 90 IK57,16 51,44 155,12 
 Anders AdielssonÄlvängens Cykel   
 Thomas KarlssonAle 90 IK 27,58 83,56 
 Lillemor PrambrantOK Alehof   
 Roland FranssonTryggve 33,12 99,36 
 Glen PrytzSkepplanda 36,35 109,46 
 Anders LorentzsonSkepplanda   
 Martin GunnarssonAlingsås IF   
 Oscar SvalinOK Alehof   
 Joakim StraussOK Alehof 53,11 159,33 
 Per JohanssonHålanda IF 37,11 111,33 
 Bengt ErikssonNödinge   
 Jenni LindqvistKungälv 37,52 113,37 
 Christer BäckmanNol   
 Britt-Marie JannöÄlvängen   
 Tony NorrmanOK Alehof 35,14 105,44 
 Rickard AmbringChalmers 28,55 86,47 
 Leif JohanssonAle 90 IK   
 Johan BlickOK Alehof 32,51 98,35 
 Conny OhlssonIFK Göteborg   
 Harri KuuttiTingbergs AIS 29,52 89,38 
 Jan SvennbladÄlvängen 32,33 97,39 
 Johnny LarsenICA Maxi Angered   
 Hans WestmanOK Alehof   

Deltävling 2 (tis 13 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Emil KarlssonKongahälla AIK28,19   
Rickard AmbringChalmers28,37 28,55 86,47 
Stefan DahlOK Alehof29,32 29,02 87,08 
Per FlakbergIFK Göteborg29,59 29,53 89,41 
Harri KuuttiTingbergs AIS30,36 29,52 89,38 
Andreas MagnussonSurte31,54 32,07 96,23 
Johan LindhKongahälla AIK32,07 32,32 97,36 
Torbjörn PerssonOK Alehof32,31 32,28 97,25 
Jan SvennbladÄlvängen32,36 32,33 97,39 
10 Ylva SunessonOK Alehof32,43 32,32 97,37 
11 Anders AdielssonÄlvängens Cykel32,52   
12 Patrik FagerströmÄlvängen33,40 33,18 99,56 
13 Johnny LarsenICA Maxi Angered34,20   
14 Anders JohnssonOK Alehof34,22 34,54 104,43 
15 Lotta NilssonOK Alehof35,42 35,12 105,38 
16 Tony NorrmanOK Alehof36,34 35,14 105,44 
17 Johan BörjessonAle 90 IK37,06 36,15 108,46 
18 Mats GlentingNödinge SK37,10 36,39 109,58 
19 Lars HellbergAle 90 IK37,23 37,45 113,15 
20 Jenni LindqvistKungälv38,21 37,52 113,37 
21 Hans-Olof PerssonOK Alehof38,33 38,10 114,32 
22 Conny OhlssonIFK Göteborg39,05   
23 Julia StraussÄlvängen39,25 39,58 119,56 
24 Sofia PehrssonSlätten IF40,09 39,45 119,15 
25 Bertil GustafssonTrinnebacken40,11 40,13 120,41 
26 Mikael BörjessonAle 90 IK41,40 42,54 128,43 
27 Heléne StraussNödinge43,26 43,25 130,16 
28 Malin StraussÄlvängen47,20 48,42 146,08 
29 Maria JohanssonAle 90 IK53,33 51,44 155,12 
 Per JohanssonHålanda IF 37,11 111,33 
 Lillemor PrambrantOK Alehof   
 Roland FranssonTryggve 33,12 99,36 
 Glen PrytzSkepplanda 36,35 109,46 
 Anders LorentzsonSkepplanda   
 Martin GunnarssonAlingsås IF   
 Oscar SvalinOK Alehof   
 Thomas KarlssonAle 90 IK 27,58 83,56 
 Bengt ErikssonNödinge   
 Lars DalbergIK Stern 29,45 89,15 
 Christer BäckmanNol   
 Britt-Marie JannöÄlvängen   
 Ann-Sofie JohanssonNödinge   
 Leif JohanssonAle 90 IK   
 Börje KarlssonOK Alehof 34,36 103,49 
 Johan BlickOK Alehof 32,51 98,35 
 Joakim StraussOK Alehof 53,11 159,33 
 Hans WestmanOK Alehof   

Deltävling 3 (tis 20 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Thomas KarlssonAle 90 IK28,22 27,58 83,56 
Rickard AmbringChalmers28,52 28,55 86,47 
Stefan DahlOK Alehof29,02 29,02 87,08 
Lars DalbergIK Stern29,26 29,45 89,15 
Harri KuuttiTingbergs AIS29,27 29,52 89,38 
Johan BlickOK Alehof32,18 32,51 98,35 
Torbjörn PerssonOK Alehof32,23 32,28 97,25 
Ylva SunessonOK Alehof32,36 32,32 97,37 
Patrik FagerströmÄlvängen33,14 33,18 99,56 
10 Roland FranssonTryggve33,55 33,12 99,36 
11 Andreas MagnussonSurte34,29 32,07 96,23 
12 Börje KarlssonOK Alehof34,45 34,36 103,49 
13 Anders JohnssonOK Alehof34,54 34,54 104,43 
14 Tony NorrmanOK Alehof35,34 35,14 105,44 
15 Lotta NilssonOK Alehof35,37 35,12 105,38 
16 Johan BörjessonAle 90 IK35,55 36,15 108,46 
17 Mats GlentingNödinge SK36,23 36,39 109,58 
18 Per JohanssonHålanda IF37,50 37,11 111,33 
19 Christer BäckmanNol37,55   
20 Sofia PehrssonSlätten IF38,18 39,45 119,15 
21 Jenni LindqvistKungälv38,35 37,52 113,37 
22 Conny OhlssonIFK Göteborg39,01   
23 Hans-Olof PerssonOK Alehof39,06 38,10 114,32 
24 Julia StraussÄlvängen40,38 39,58 119,56 
25 Heléne StraussNödinge43,40 43,25 130,16 
26 Malin StraussÄlvängen46,17 48,42 146,08 
27 Maria JohanssonAle 90 IK52,52 51,44 155,12 
28 Joakim StraussOK Alehof55,58 53,11 159,33 
 Lillemor PrambrantOK AlehofBrutit   
 Glen PrytzSkepplanda 36,35 109,46 
 Anders LorentzsonSkepplanda   
 Martin GunnarssonAlingsås IF   
 Oscar SvalinOK Alehof   
 Anders AdielssonÄlvängens Cykel   
 Bengt ErikssonNödinge   
 Emil KarlssonKongahälla AIK   
 Lars HellbergAle 90 IK 37,45 113,15 
 Britt-Marie JannöÄlvängen   
 Ann-Sofie JohanssonNödinge   
 Johan LindhKongahälla AIK 32,32 97,36 
 Mikael BörjessonAle 90 IK 42,54 128,43 
 Leif JohanssonAle 90 IK   
 Per FlakbergIFK Göteborg 29,53 89,41 
 Bertil GustafssonTrinnebacken 40,13 120,41 
 Jan SvennbladÄlvängen 32,33 97,39 
 Johnny LarsenICA Maxi Angered   
 Hans WestmanOK Alehof   

Deltävling 4 (tis 27 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Thomas KarlssonAle 90 IK27,48 27,58 83,56 
Stefan DahlOK Alehof28,34 29,02 87,08 
Martin GunnarssonAlingsås IF29,15   
Oscar SvalinOK Alehof29,29   
Per FlakbergIFK Göteborg29,34 29,53 89,41 
Lars DalbergIK Stern29,45 29,45 89,15 
Anders AdielssonÄlvängens Cykel31,51   
Andreas MagnussonSurte32,35 32,07 96,23 
Jan SvennbladÄlvängen32,49 32,33 97,39 
10 Roland FranssonTryggve33,21 33,12 99,36 
11 Johan BlickOK Alehof33,33 32,51 98,35 
12 Lotta NilssonOK Alehof34,19 35,12 105,38 
13 Tony NorrmanOK Alehof34,50 35,14 105,44 
14 Börje KarlssonOK Alehof34,57 34,36 103,49 
15 Johan BörjessonAle 90 IK36,23 36,15 108,46 
16 Christer BäckmanNol36,50   
17 Glen PrytzSkepplanda37,17 36,35 109,46 
18 Jenni LindqvistKungälv37,31 37,52 113,37 
19 Per JohanssonHålanda IF37,46 37,11 111,33 
20 Lars HellbergAle 90 IK37,55 37,45 113,15 
21 Hans-Olof PerssonOK Alehof38,00 38,10 114,32 
22 Britt-Marie JannöÄlvängen39,12   
23 Anders LorentzsonSkepplanda39,15   
24 Julia StraussÄlvängen40,37 39,58 119,56 
25 Bertil GustafssonTrinnebacken41,53 40,13 120,41 
26 Heléne StraussNödinge44,04 43,25 130,16 
27 Bengt ErikssonNödinge44,06   
28 Joakim StraussOK Alehof52,43 53,11 159,33 
 Maria JohanssonAle 90 IKBrutit 51,44 155,12 
 Harri KuuttiTingbergs AIS 29,52 89,38 
 Conny OhlssonIFK Göteborg   
 Ylva SunessonOK Alehof 32,32 97,37 
 Anders JohnssonOK Alehof 34,54 104,43 
 Patrik FagerströmÄlvängen 33,18 99,56 
 Lillemor PrambrantOK Alehof   
 Leif JohanssonAle 90 IK   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Mikael BörjessonAle 90 IK 42,54 128,43 
 Johnny LarsenICA Maxi Angered   
 Mats GlentingNödinge SK 36,39 109,58 
 Torbjörn PerssonOK Alehof 32,28 97,25 
 Emil KarlssonKongahälla AIK   
 Rickard AmbringChalmers 28,55 86,47 
 Johan LindhKongahälla AIK 32,32 97,36 
 Sofia PehrssonSlätten IF 39,45 119,15 
 Malin StraussÄlvängen 48,42 146,08 
 Ann-Sofie JohanssonNödinge   

Deltävling 5 (tis 3 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Thomas KarlssonAle 90 IK28,03 27,58 83,56 
Rickard AmbringChalmers29,18 28,55 86,47 
Lars DalbergIK Stern30,04 29,45 89,15 
Per FlakbergIFK Göteborg30,08 29,53 89,41 
Andreas MagnussonSurte31,54 32,07 96,23 
Torbjörn PerssonOK Alehof32,31 32,28 97,25 
Johan BlickOK Alehof32,44 32,51 98,35 
Roland FranssonTryggve33,06 33,12 99,36 
Ylva SunessonOK Alehof33,13 32,32 97,37 
10 Bengt ErikssonNödinge35,39   
11 Tony NorrmanOK Alehof35,58 35,14 105,44 
12 Mats GlentingNödinge SK36,25 36,39 109,58 
13 Glen PrytzSkepplanda36,36 36,35 109,46 
14 Per JohanssonHålanda IF36,51 37,11 111,33 
15 Lars HellbergAle 90 IK37,57 37,45 113,15 
16 Hans-Olof PerssonOK Alehof38,40 38,10 114,32 
17 Bertil GustafssonTrinnebacken39,47 40,13 120,41 
18 Britt-Marie JannöÄlvängen39,52   
19 Julia StraussÄlvängen39,54 39,58 119,56 
20 Heléne StraussNödinge43,13 43,25 130,16 
21 Maria JohanssonAle 90 IK51,40 51,44 155,12 
22 Joakim StraussOK Alehof55,06 53,11 159,33 
 Emil KarlssonKongahälla AIKBrutit   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Oscar SvalinOK Alehof   
 Martin GunnarssonAlingsås IF   
 Anders LorentzsonSkepplanda   
 Jan SvennbladÄlvängen 32,33 97,39 
 Harri KuuttiTingbergs AIS 29,52 89,38 
 Conny OhlssonIFK Göteborg   
 Lillemor PrambrantOK Alehof   
 Börje KarlssonOK Alehof 34,36 103,49 
 Anders AdielssonÄlvängens Cykel   
 Johnny LarsenICA Maxi Angered   
 Jenni LindqvistKungälv 37,52 113,37 
 Anders JohnssonOK Alehof 34,54 104,43 
 Patrik FagerströmÄlvängen 33,18 99,56 
 Lotta NilssonOK Alehof 35,12 105,38 
 Leif JohanssonAle 90 IK   
 Mikael BörjessonAle 90 IK 42,54 128,43 
 Malin StraussÄlvängen 48,42 146,08 
 Christer BäckmanNol   
 Johan BörjessonAle 90 IK 36,15 108,46 
 Ann-Sofie JohanssonNödinge   
 Stefan DahlOK Alehof 29,02 87,08 
 Johan LindhKongahälla AIK 32,32 97,36 
 Sofia PehrssonSlätten IF 39,45 119,15 

Deltävling 6 (tis 10 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Thomas KarlssonAle 90 IK28,05 27,58 83,56 
Rickard AmbringChalmers29,20 28,55 86,47 
Harri KuuttiTingbergs AIS29,35 29,52 89,38 
Jan SvennbladÄlvängen32,14 32,33 97,39 
Ylva SunessonOK Alehof32,18 32,32 97,37 
Patrik FagerströmÄlvängen33,02 33,18 99,56 
Roland FranssonTryggve33,09 33,12 99,36 
Johan LindhKongahälla AIK33,11 32,32 97,36 
Tony NorrmanOK Alehof35,20 35,14 105,44 
10 Glen PrytzSkepplanda35,53 36,35 109,46 
11 Per JohanssonHålanda IF36,56 37,11 111,33 
12 Jenni LindqvistKungälv37,45 37,52 113,37 
13 Hans-Olof PerssonOK Alehof37,59 38,10 114,32 
14 Anders JohnssonOK Alehof38,12 34,54 104,43 
15 Julia StraussÄlvängen40,39 39,58 119,56 
16 Bertil GustafssonTrinnebacken40,43 40,13 120,41 
17 Mikael BörjessonAle 90 IK43,25 42,54 128,43 
18 Heléne StraussNödinge43,37 43,25 130,16 
19 Maria JohanssonAle 90 IK50,40 51,44 155,12 
20 Joakim StraussOK Alehof51,44 53,11 159,33 
 Emil KarlssonKongahälla AIKBrutit   
 Lillemor PrambrantOK AlehofBrutit   
 Andreas MagnussonSurteBrutit 32,07 96,23 
 Anders LorentzsonSkepplanda   
 Anders AdielssonÄlvängens Cykel   
 Johnny LarsenICA Maxi Angered   
 Martin GunnarssonAlingsås IF   
 Torbjörn PerssonOK Alehof 32,28 97,25 
 Oscar SvalinOK Alehof   
 Bengt ErikssonNödinge   
 Hans WestmanOK Alehof   
 Per FlakbergIFK Göteborg 29,53 89,41 
 Conny OhlssonIFK Göteborg   
 Johan BlickOK Alehof 32,51 98,35 
 Börje KarlssonOK Alehof 34,36 103,49 
 Leif JohanssonAle 90 IK   
 Johan BörjessonAle 90 IK 36,15 108,46 
 Lotta NilssonOK Alehof 35,12 105,38 
 Mats GlentingNödinge SK 36,39 109,58 
 Stefan DahlOK Alehof 29,02 87,08 
 Ann-Sofie JohanssonNödinge   
 Britt-Marie JannöÄlvängen   
 Christer BäckmanNol   
 Malin StraussÄlvängen 48,42 146,08 
 Lars HellbergAle 90 IK 37,45 113,15 
 Sofia PehrssonSlätten IF 39,45 119,15 
 Lars DalbergIK Stern 29,45 89,15 

Tillbaka