Tid: tisdag 15 jun 01:35

OK Alehof - Kvantumserien 2011

Resultat för 10.2km Män 16- (10.2km)

Deltävling 1 (tis 4 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik KarlssonÄlvängens Cykel37,45 37,35 112,46 
Nicklas TollessonHälle IF37,48 37,40 113,02 
Anton BengtssonStenungsunds FI38,51 38,39 115,57 
Joakim JohanssonÖrgryte IS39,19   
Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK39,31 39,28 118,26 
Jonas AlbinssonSurte BK Supporterklubb41,17 41,06 123,20 
Marcus InnalgGöteborg41,20   
Karl ModigOK Alehof46,23 43,45 131,17 
Robert BernhardssonUllevi FK47,02 46,35 139,45 
10 Mikael KarlssonKlubblös47,44 46,58 140,55 
11 Jack GrönroosOK Alehof47,50 47,35 142,47 
12 Lars-Åke JohanssonSolvikingarna48,32 47,49 143,29 
13 Colin Fransson LeeOK Alehof48,50 47,31 142,33 
14 Boris ÖsterblomSannum54,40 52,11 156,33 
15 Mikael FischerBorgens Sportklubb55,31 45,18 135,55 
16 Jonas ThunbergOK Alehof56,25 52,38 157,55 
17 Tommy StålhammarNol58,05 53,46 161,18 
18 Filip JohanssonGrandalens Vedhuggare59,44   
19 Richard BogefjordAlafors59,51   
20 Leif TorstenssonIK Noliterna83,49 60,21 181,05 
21 Rebecca TorstenssonIF Noliterna83,50 75,28 226,24 
 Carl Johan RydhOK AlehofBrutit   
 Jacob SaleniusÄlvängens IK 49,31 148,35 
 Kaj MunkTriathlon Väst   
 Fredrik JohanssonUllevi FK   
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 David ModigOK Alehof   
 Magnus KarlssonBohus 48,08 144,25 
 Mattias NilssonOK Alehof   
 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 46,36 139,50 
 Marthin KrantzBohus   
 Bengt JohanssonOK Alehof   
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Kent KjelltoftIF Noliterna 51,02 153,08 
 Henrik JernströmOK Alehof   
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst   

Deltävling 2 (tis 11 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik KarlssonÄlvängens Cykel37,49 37,35 112,46 
Nicklas TollessonHälle IF37,59 37,40 113,02 
Anton BengtssonStenungsunds FI39,21 38,39 115,57 
Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK39,37 39,28 118,26 
Jonas AlbinssonSurte BK Supporterklubb41,41 41,06 123,20 
Karl ModigOK Alehof43,41 43,45 131,17 
Dan-Olof JohanssonOK Alehof45,22 46,36 139,50 
Mikael FischerBorgens Sportklubb45,25 45,18 135,55 
Colin Fransson LeeOK Alehof47,05 47,31 142,33 
10 Mikael KarlssonKlubblös47,49 46,58 140,55 
11 Jack GrönroosOK Alehof47,58 47,35 142,47 
12 Henrik JernströmOK Alehof49,01   
13 Lars-Åke JohanssonSolvikingarna49,02 47,49 143,29 
14 Magnus KarlssonBohus49,18 48,08 144,25 
15 Jacob SaleniusÄlvängens IK51,17 49,31 148,35 
16 Kent KjelltoftIF Noliterna52,05 51,02 153,08 
17 Boris ÖsterblomSannum52,13 52,11 156,33 
18 Jonas ThunbergOK Alehof52,14 52,38 157,55 
19 Richard BogefjordAlafors56,06   
20 Tommy StålhammarNol56,34 53,46 161,18 
21 Klas KarlssonIF Noliterna63,29   
22 Leif TorstenssonIK Noliterna73,15 60,21 181,05 
23 Rebecca TorstenssonIF Noliterna73,18 75,28 226,24 
 Filip JohanssonGrandalens VedhuggareBrutit   
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Kaj MunkTriathlon Väst   
 David ModigOK Alehof   
 Fredrik JohanssonUllevi FK   
 Mattias NilssonOK Alehof   
 Robert BernhardssonUllevi FK 46,35 139,45 
 Joakim JohanssonÖrgryte IS   
 Marthin KrantzBohus   
 Carl Johan RydhOK Alehof   
 Bengt JohanssonOK Alehof   
 Marcus InnalgGöteborg   
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst   

Deltävling 3 (tis 18 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik KarlssonÄlvängens Cykel38,13 37,35 112,46 
Nicklas TollessonHälle IF39,31 37,40 113,02 
Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK40,48 39,28 118,26 
Jonas AlbinssonSurte BK Supporterklubb41,13 41,06 123,20 
Karl ModigOK Alehof43,35 43,45 131,17 
Dan-Olof JohanssonOK Alehof44,54 46,36 139,50 
Mikael FischerBorgens Sportklubb45,39 45,18 135,55 
Robert BernhardssonUllevi FK47,01 46,35 139,45 
Mikael KarlssonKlubblös47,16 46,58 140,55 
10 Lars-Åke JohanssonSolvikingarna47,19 47,49 143,29 
11 Jacob SaleniusÄlvängens IK48,43 49,31 148,35 
12 Magnus KarlssonBohus48,45 48,08 144,25 
13 Kent KjelltoftIF Noliterna50,40 51,02 153,08 
14 Tommy StålhammarNol55,05 53,46 161,18 
 Jack GrönroosOK AlehofBrutit 47,35 142,47 
 Colin Fransson LeeOK AlehofBrutit 47,31 142,33 
 Fredrik JohanssonUllevi FK   
 Marcus InnalgGöteborg   
 Kaj MunkTriathlon Väst   
 David ModigOK Alehof   
 Henrik JernströmOK Alehof   
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Mattias NilssonOK Alehof   
 Joakim JohanssonÖrgryte IS   
 Jonas ThunbergOK Alehof 52,38 157,55 
 Marthin KrantzBohus   
 Anton BengtssonStenungsunds FI 38,39 115,57 
 Filip JohanssonGrandalens Vedhuggare   
 Rebecca TorstenssonIF Noliterna 75,28 226,24 
 Carl Johan RydhOK Alehof   
 Bengt JohanssonOK Alehof   
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Boris ÖsterblomSannum 52,11 156,33 
 Leif TorstenssonIK Noliterna 60,21 181,05 
 Richard BogefjordAlafors   
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst   

Deltävling 4 (tis 25 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Nicklas TollessonHälle IF37,15 37,40 113,02 
Erik KarlssonÄlvängens Cykel37,29 37,35 112,46 
Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK39,19 39,28 118,26 
Jonas AlbinssonSurte BK Supporterklubb41,14 41,06 123,20 
Karl ModigOK Alehof44,01 43,45 131,17 
Robert BernhardssonUllevi FK45,42 46,35 139,45 
Colin Fransson LeeOK Alehof46,38 47,31 142,33 
Mikael KarlssonKlubblös46,55 46,58 140,55 
Magnus KarlssonBohus47,13 48,08 144,25 
10 Jack GrönroosOK Alehof47,19 47,35 142,47 
11 Lars-Åke JohanssonSolvikingarna47,38 47,49 143,29 
12 Jacob SaleniusÄlvängens IK49,37 49,31 148,35 
13 Jonas ThunbergOK Alehof51,29 52,38 157,55 
14 Tommy StålhammarNol53,45 53,46 161,18 
15 Leif TorstenssonIK Noliterna59,16 60,21 181,05 
16 Boris ÖsterblomSannum62,14 52,11 156,33 
 Rebecca TorstenssonIF NoliternaBrutit 75,28 226,24 
 Henrik JernströmOK Alehof   
 David ModigOK Alehof   
 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 46,36 139,50 
 Kaj MunkTriathlon Väst   
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Fredrik JohanssonUllevi FK   
 Mattias NilssonOK Alehof   
 Richard BogefjordAlafors   
 Joakim JohanssonÖrgryte IS   
 Mikael FischerBorgens Sportklubb 45,18 135,55 
 Marthin KrantzBohus   
 Anton BengtssonStenungsunds FI 38,39 115,57 
 Filip JohanssonGrandalens Vedhuggare   
 Carl Johan RydhOK Alehof   
 Bengt JohanssonOK Alehof   
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Kent KjelltoftIF Noliterna 51,02 153,08 
 Marcus InnalgGöteborg   
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst   

Deltävling 5 (tis 1 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Fredrik JohanssonUllevi FK36,44   
Erik KarlssonÄlvängens Cykel37,50 37,35 112,46 
Anton BengtssonStenungsunds FI38,11 38,39 115,57 
Nicklas TollessonHälle IF38,44 37,40 113,02 
Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK39,36 39,28 118,26 
Kristoffer SidebyUllevi FK40,32   
Jonas AlbinssonSurte BK Supporterklubb41,20 41,06 123,20 
David ModigOK Alehof43,50   
Mikael FischerBorgens Sportklubb44,51 45,18 135,55 
10 Mikael KarlssonKlubblös47,43 46,58 140,55 
11 Jack GrönroosOK Alehof47,46 47,35 142,47 
12 Dan-Olof JohanssonOK Alehof49,34 46,36 139,50 
13 Lars-Åke JohanssonSolvikingarna50,00 47,49 143,29 
14 Jacob SaleniusÄlvängens IK50,15 49,31 148,35 
15 Boris ÖsterblomSannum51,52 52,11 156,33 
16 Tommy StålhammarNol52,28 53,46 161,18 
17 Jonas ThunbergOK Alehof54,12 52,38 157,55 
18 Marthin KrantzBohus56,39   
19 Leif TorstenssonIK Noliterna60,36 60,21 181,05 
20 Rebecca TorstenssonIF Noliterna69,16 75,28 226,24 
 Kaj MunkTriathlon VästBrutit   
 Magnus KarlssonBohus 48,08 144,25 
 Henrik JernströmOK Alehof   
 Mattias NilssonOK Alehof   
 Robert BernhardssonUllevi FK 46,35 139,45 
 Richard BogefjordAlafors   
 Joakim JohanssonÖrgryte IS   
 Filip JohanssonGrandalens Vedhuggare   
 Carl Johan RydhOK Alehof   
 Bengt JohanssonOK Alehof   
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Karl ModigOK Alehof 43,45 131,17 
 Kent KjelltoftIF Noliterna 51,02 153,08 
 Colin Fransson LeeOK Alehof 47,31 142,33 
 Marcus InnalgGöteborg   
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst   

Deltävling 6 (tis 8 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Erik KarlssonÄlvängens Cykel37,32 37,35 112,46 
Anton BengtssonStenungsunds FI38,55 38,39 115,57 
Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK39,36 39,28 118,26 
Mattias NilssonOK Alehof40,43   
Jonas AlbinssonSurte BK Supporterklubb40,53 41,06 123,20 
Mikael KarlssonKlubblös46,44 46,58 140,55 
Jack GrönroosOK Alehof47,42 47,35 142,47 
Magnus KarlssonBohus48,27 48,08 144,25 
Bengt JohanssonOK Alehof49,09   
10 Kent KjelltoftIF Noliterna50,23 51,02 153,08 
11 Boris ÖsterblomSannum52,28 52,11 156,33 
12 Leif TorstenssonIK Noliterna61,13 60,21 181,05 
 Nicklas TollessonHälle IFBrutit 37,40 113,02 
 Colin Fransson LeeOK AlehofBrutit 47,31 142,33 
 Kaj MunkTriathlon Väst   
 David ModigOK Alehof   
 Jacob SaleniusÄlvängens IK 49,31 148,35 
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Henrik JernströmOK Alehof   
 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 46,36 139,50 
 Fredrik JohanssonUllevi FK   
 Marcus InnalgGöteborg   
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst   
 Richard BogefjordAlafors   
 Joakim JohanssonÖrgryte IS   
 Jonas ThunbergOK Alehof 52,38 157,55 
 Marthin KrantzBohus   
 Filip JohanssonGrandalens Vedhuggare   
 Rebecca TorstenssonIF Noliterna 75,28 226,24 
 Carl Johan RydhOK Alehof   
 Klas KarlssonIF Noliterna   
 Lars-Åke JohanssonSolvikingarna 47,49 143,29 
 Karl ModigOK Alehof 43,45 131,17 
 Tommy StålhammarNol 53,46 161,18 
 Robert BernhardssonUllevi FK 46,35 139,45 
 Mikael FischerBorgens Sportklubb 45,18 135,55 

Tillbaka