Tid: tisdag 15 jun 02:38

OK Alehof - Kvantumserien 2009

Resultat för 10.2km Män 16- (10.2km)

Deltävling 1 (tis 6 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Daniel TidholmSävedalens AIK38,27 37,55 113,46 
Mikael ErikssonLindome Löparklubb38,35 38,41 116,05 
Jonas NybergPan-Kristianstad38,39 38,52 116,38 
Erik KarlssonOK Alehof41,04 40,11 120,33 
Marcus UllmanOK Alehof44,18 42,17 126,53 
Nicklas TollessonOK Alehof44,46 42,07 126,22 
Martin JohanssonSurte45,17 43,09 129,27 
Daniel RundqvistÄlvängen46,45   
Ulf KarlssonKongahälla AIK47,58 46,24 139,12 
10 Mattias KarlssonOK Alehof48,25 47,16 141,48 
11 Robert StrömNol48,29 46,55 140,45 
12 Anders BuskqvistIK Stern49,35 48,46 146,19 
13 David SahlinÄlvängen49,44 49,49 149,28 
14 Mattias KjelltoftIK Noliterna50,49 50,27 151,22 
15 Bengt JohanssonOK Alehof50,50 52,15 156,46 
16 Jack GrönroosOK Alehof51,13 48,42 146,08 
17 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst51,56   
18 Dan-Olof JohanssonOK Alehof52,00 50,35 151,46 
19 Bertil JohanssonAle 90 IK52,12 52,08 156,24 
20 Leif BengtssonSkandia Elmontage54,07 51,26 154,19 
21 Boris ÖsterblomSannum54,13 53,37 160,51 
22 Carl FredrikssonÄlvängen55,02 54,00 162,00 
23 Daniel NorlanderNödinge55,04 53,19 159,58 
24 Göran AlménBorgens Sportklubb55,11 55,01 165,05 
25 Ola NetzénÄlvängen57,43 56,00 168,01 
26 Klas KarlssonIK Noliterna59,10 57,38 172,55 
27 Jeroen JansenHisings Kärra60,04   
 Christer BäckmanNolBrutit   
 Pär Axel ErikssonÄlvängenBrutit 43,11 129,33 
 Robert WestmanHälle IFEj start   
 Anders WesterAle 90 IK 52,15 156,47 
 Mikael EliassonOK Alehof   
 Joakim EliassonOK Alehof   
 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK   
 Magnus UllmanOK Alehof   
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 John PerssonOK Alehof   
 Albin ThunbergSävedalens AIK 40,41 122,05 
 Kent JohanssonAle 90 IK   
 Mattias TillyAle 90 IK 45,55 137,47 
 Joakim JohanssonÖrgryte IS   
 Leif TorstenssonNoliterna 52,25 157,17 
 Göran TillyAle 90 IK 54,48 164,26 
 Mathias KarlssonOK Alehof 45,23 136,10 
 Kaj MunkTriathlon Väst 45,05 135,15 
 Glenn EdvardssonOK Alehof   
 Björn PehrssonOK Alehof 41,10 123,31 
 Johnny LarsenICA Maxi Angered   
 Robert KarlssonPowerpipe 52,25 157,16 
 Kent KjelltoftIK Noliterna   
 Magnus TillyAle 90 IK 50,14 150,43 
 Roland GrobSurte   

Deltävling 2 (tis 13 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Daniel TidholmSävedalens AIK38,22 37,55 113,46 
Erik KarlssonOK Alehof40,35 40,11 120,33 
Björn PehrssonOK Alehof41,21 41,10 123,31 
Nicklas TollessonOK Alehof42,28 42,07 126,22 
Marcus UllmanOK Alehof42,53 42,17 126,53 
Martin JohanssonSurte44,08 43,09 129,27 
Kaj MunkTriathlon Väst45,28 45,05 135,15 
Mathias KarlssonOK Alehof45,38 45,23 136,10 
Pär Axel ErikssonÄlvängen46,20 43,11 129,33 
10 Ulf KarlssonKongahälla AIK46,35 46,24 139,12 
11 Glenn EdvardssonOK Alehof46,53   
12 Robert StrömNol46,59 46,55 140,45 
13 Mattias TillyAle 90 IK48,15 45,55 137,47 
14 David SahlinÄlvängen49,17 49,49 149,28 
15 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst50,11   
16 Dan-Olof JohanssonOK Alehof50,34 50,35 151,46 
17 Bertil JohanssonAle 90 IK51,53 52,08 156,24 
18 Leif BengtssonSkandia Elmontage51,55 51,26 154,19 
19 Robert KarlssonPowerpipe52,09 52,25 157,16 
20 Leif TorstenssonNoliterna52,16 52,25 157,17 
21 Daniel NorlanderNödinge52,58 53,19 159,58 
22 Boris ÖsterblomSannum53,44 53,37 160,51 
23 Göran TillyAle 90 IK54,06 54,48 164,26 
24 Göran AlménBorgens Sportklubb54,24 55,01 165,05 
25 Carl FredrikssonÄlvängen55,40 54,00 162,00 
26 Ola NetzénÄlvängen57,01 56,00 168,01 
27 Klas KarlssonIK Noliterna57,16 57,38 172,55 
 Jonas NybergPan-KristianstadBrutit 38,52 116,38 
 Christer BäckmanNolBrutit   
 Jack GrönroosOK AlehofBrutit 48,42 146,08 
 Kent JohanssonAle 90 IKBrutit   
 Roland GrobSurteBrutit   
 Albin ThunbergSävedalens AIK 40,41 122,05 
 John PerssonOK Alehof   
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Magnus UllmanOK Alehof   
 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK   
 Joakim EliassonOK Alehof   
 Mikael EliassonOK Alehof   
 Anders WesterAle 90 IK 52,15 156,47 
 Joakim JohanssonÖrgryte IS   
 Magnus TillyAle 90 IK 50,14 150,43 
 Anders BuskqvistIK Stern 48,46 146,19 
 Daniel RundqvistÄlvängen   
 Bengt JohanssonOK Alehof 52,15 156,46 
 Robert WestmanHälle IF   
 Mattias KjelltoftIK Noliterna 50,27 151,22 
 Kent KjelltoftIK Noliterna   
 Jeroen JansenHisings Kärra   
 Mikael ErikssonLindome Löparklubb 38,41 116,05 
 Johnny LarsenICA Maxi Angered   
 Mattias KarlssonOK Alehof 47,16 141,48 

Deltävling 3 (tis 20 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Daniel TidholmSävedalens AIK38,38 37,55 113,46 
Mikael ErikssonLindome Löparklubb39,11 38,41 116,05 
Jonas NybergPan-Kristianstad39,54 38,52 116,38 
Erik KarlssonOK Alehof40,07 40,11 120,33 
Albin ThunbergSävedalens AIK42,23 40,41 122,05 
Marcus UllmanOK Alehof42,57 42,17 126,53 
Nicklas TollessonOK Alehof43,28 42,07 126,22 
Kaj MunkTriathlon Väst45,27 45,05 135,15 
Pär Axel ErikssonÄlvängen45,35 43,11 129,33 
10 Ulf KarlssonKongahälla AIK46,20 46,24 139,12 
11 Robert StrömNol46,47 46,55 140,45 
12 Mathias KarlssonOK Alehof47,23 45,23 136,10 
13 Jack GrönroosOK Alehof48,57 48,42 146,08 
14 Roland GrobSurte49,05   
15 Mattias KjelltoftIK Noliterna50,01 50,27 151,22 
16 Dan-Olof JohanssonOK Alehof50,23 50,35 151,46 
17 Leif BengtssonSkandia Elmontage51,20 51,26 154,19 
18 David SahlinÄlvängen52,04 49,49 149,28 
19 Bertil JohanssonAle 90 IK52,19 52,08 156,24 
20 Robert KarlssonPowerpipe52,24 52,25 157,16 
21 Leif TorstenssonNoliterna52,38 52,25 157,17 
22 Johnny LarsenICA Maxi Angered52,45   
23 Anders BuskqvistIK Stern54,07 48,46 146,19 
24 Ola NetzénÄlvängen54,41 56,00 168,01 
25 Boris ÖsterblomSannum54,49 53,37 160,51 
26 Carl FredrikssonÄlvängen54,55 54,00 162,00 
27 Daniel NorlanderNödinge55,00 53,19 159,58 
28 Göran AlménBorgens Sportklubb55,30 55,01 165,05 
29 Jeroen JansenHisings Kärra57,25   
30 Klas KarlssonIK Noliterna58,28 57,38 172,55 
31 Kent KjelltoftIK Noliterna59,38   
 Mattias KarlssonOK AlehofBrutit 47,16 141,48 
 Martin JohanssonSurteBrutit 43,09 129,27 
 John PerssonOK Alehof   
 Kent JohanssonAle 90 IK   
 Magnus UllmanOK Alehof   
 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK   
 Mikael EliassonOK Alehof   
 Anders WesterAle 90 IK 52,15 156,47 
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Joakim EliassonOK Alehof   
 Joakim JohanssonÖrgryte IS   
 Göran TillyAle 90 IK 54,48 164,26 
 Glenn EdvardssonOK Alehof   
 Björn PehrssonOK Alehof 41,10 123,31 
 Magnus TillyAle 90 IK 50,14 150,43 
 Daniel RundqvistÄlvängen   
 Bengt JohanssonOK Alehof 52,15 156,46 
 Robert WestmanHälle IF   
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst   
 Mattias TillyAle 90 IK 45,55 137,47 
 Christer BäckmanNol   

Deltävling 4 (tis 27 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mikael EliassonOK Alehof36,44   
Ola MartnerGöteborg-Majorna OK36,46   
Daniel TidholmSävedalens AIK37,58 37,55 113,46 
Jonas NybergPan-Kristianstad38,05 38,52 116,38 
Kristoffer SidebyUllevi FK39,43   
John PerssonOK Alehof41,25   
Albin ThunbergSävedalens AIK41,30 40,41 122,05 
Nicklas TollessonOK Alehof41,41 42,07 126,22 
Marcus UllmanOK Alehof41,55 42,17 126,53 
10 Erik KarlssonOK Alehof42,00 40,11 120,33 
11 Martin JohanssonSurte43,21 43,09 129,27 
12 Pär Axel ErikssonÄlvängen43,25 43,11 129,33 
13 Magnus UllmanOK Alehof43,54   
14 Kaj MunkTriathlon Väst45,12 45,05 135,15 
15 Mathias KarlssonOK Alehof45,33 45,23 136,10 
16 Mattias TillyAle 90 IK46,01 45,55 137,47 
17 Mattias KarlssonOK Alehof46,47 47,16 141,48 
18 Robert StrömNol46,59 46,55 140,45 
19 Roland GrobSurte47,46   
20 Jack GrönroosOK Alehof48,22 48,42 146,08 
21 Anders BuskqvistIK Stern49,15 48,46 146,19 
22 David SahlinÄlvängen50,27 49,49 149,28 
23 Magnus TillyAle 90 IK50,42 50,14 150,43 
24 Dan-Olof JohanssonOK Alehof50,49 50,35 151,46 
25 Leif BengtssonSkandia Elmontage51,04 51,26 154,19 
26 Bengt JohanssonOK Alehof51,13 52,15 156,46 
27 Anders WesterAle 90 IK52,39 52,15 156,47 
28 Boris ÖsterblomSannum52,59 53,37 160,51 
29 Daniel NorlanderNödinge53,38 53,19 159,58 
30 Göran TillyAle 90 IK55,16 54,48 164,26 
31 Klas KarlssonIK Noliterna57,11 57,38 172,55 
32 Kent JohanssonAle 90 IK57,36   
 Joakim EliassonOK AlehofBrutit   
 Robert KarlssonPowerpipeBrutit 52,25 157,16 
 Leif TorstenssonNoliterna 52,25 157,17 
 Joakim JohanssonÖrgryte IS   
 Björn PehrssonOK Alehof 41,10 123,31 
 Johnny LarsenICA Maxi Angered   
 Ulf KarlssonKongahälla AIK 46,24 139,12 
 Ola NetzénÄlvängen 56,00 168,01 
 Daniel RundqvistÄlvängen   
 Göran AlménBorgens Sportklubb 55,01 165,05 
 Bertil JohanssonAle 90 IK 52,08 156,24 
 Robert WestmanHälle IF   
 Mattias KjelltoftIK Noliterna 50,27 151,22 
 Kent KjelltoftIK Noliterna   
 Carl FredrikssonÄlvängen 54,00 162,00 
 Jeroen JansenHisings Kärra   
 Mikael ErikssonLindome Löparklubb 38,41 116,05 
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst   
 Glenn EdvardssonOK Alehof   
 Christer BäckmanNol   

Deltävling 5 (tis 3 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Daniel TidholmSävedalens AIK37,40 37,55 113,46 
Mikael EliassonOK Alehof37,41   
Mikael ErikssonLindome Löparklubb38,19 38,41 116,05 
Erik KarlssonOK Alehof39,51 40,11 120,33 
Joakim JohanssonÖrgryte IS40,20   
Björn PehrssonOK Alehof40,27 41,10 123,31 
Albin ThunbergSävedalens AIK40,33 40,41 122,05 
Marcus UllmanOK Alehof42,05 42,17 126,53 
Nicklas TollessonOK Alehof42,13 42,07 126,22 
10 Martin JohanssonSurte43,08 43,09 129,27 
11 Pär Axel ErikssonÄlvängen43,18 43,11 129,33 
12 Mattias TillyAle 90 IK43,31 45,55 137,47 
13 Kaj MunkTriathlon Väst44,36 45,05 135,15 
14 Mathias KarlssonOK Alehof44,59 45,23 136,10 
15 Ulf KarlssonKongahälla AIK46,17 46,24 139,12 
16 Robert StrömNol47,05 46,55 140,45 
17 Anders BuskqvistIK Stern48,16 48,46 146,19 
18 Jack GrönroosOK Alehof49,29 48,42 146,08 
19 Magnus TillyAle 90 IK50,30 50,14 150,43 
20 Mattias KjelltoftIK Noliterna50,33 50,27 151,22 
21 David SahlinÄlvängen51,02 49,49 149,28 
22 Anders WesterAle 90 IK51,52 52,15 156,47 
23 Leif TorstenssonNoliterna52,41 52,25 157,17 
24 Robert KarlssonPowerpipe52,53 52,25 157,16 
25 Johnny LarsenICA Maxi Angered53,22   
26 Daniel NorlanderNödinge53,30 53,19 159,58 
27 Boris ÖsterblomSannum54,08 53,37 160,51 
28 Bengt JohanssonOK Alehof54,43 52,15 156,46 
29 Göran TillyAle 90 IK55,04 54,48 164,26 
30 Ola NetzénÄlvängen56,19 56,00 168,01 
31 Carl FredrikssonÄlvängen57,04 54,00 162,00 
32 Kent JohanssonAle 90 IK57,31   
33 Kent KjelltoftIK Noliterna59,16   
 Klas KarlssonIK NoliternaBrutit 57,38 172,55 
 John PerssonOK Alehof   
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Magnus UllmanOK Alehof   
 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK   
 Joakim EliassonOK Alehof   
 Christer BäckmanNol   
 Glenn EdvardssonOK Alehof   
 Jonas NybergPan-Kristianstad 38,52 116,38 
 Daniel RundqvistÄlvängen   
 Göran AlménBorgens Sportklubb 55,01 165,05 
 Bertil JohanssonAle 90 IK 52,08 156,24 
 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 50,35 151,46 
 Robert WestmanHälle IF   
 Leif BengtssonSkandia Elmontage 51,26 154,19 
 Jeroen JansenHisings Kärra   
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst   
 Roland GrobSurte   
 Mattias KarlssonOK Alehof 47,16 141,48 

Deltävling 6 (tis 10 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Daniel TidholmSävedalens AIK38,08 37,55 113,46 
Mikael ErikssonLindome Löparklubb39,48 38,41 116,05 
Albin ThunbergSävedalens AIK40,02 40,41 122,05 
Björn PehrssonOK Alehof41,43 41,10 123,31 
Erik KarlssonOK Alehof42,24 40,11 120,33 
Pär Axel ErikssonÄlvängen42,50 43,11 129,33 
Martin JohanssonSurte42,58 43,09 129,27 
Mattias KarlssonOK Alehof46,36 47,16 141,48 
Robert StrömNol47,00 46,55 140,45 
10 Anders BuskqvistIK Stern48,48 48,46 146,19 
11 Jack GrönroosOK Alehof48,49 48,42 146,08 
12 Magnus TillyAle 90 IK49,31 50,14 150,43 
13 Mattias KjelltoftIK Noliterna50,48 50,27 151,22 
14 Carl FredrikssonÄlvängen52,03 54,00 162,00 
15 Anders WesterAle 90 IK52,16 52,15 156,47 
16 Leif TorstenssonNoliterna52,23 52,25 157,17 
17 Robert KarlssonPowerpipe52,43 52,25 157,16 
18 Leif BengtssonSkandia Elmontage52,54 51,26 154,19 
19 Daniel NorlanderNödinge53,30 53,19 159,58 
20 Ola NetzénÄlvängen57,38 56,00 168,01 
21 Boris ÖsterblomSannum58,38 53,37 160,51 
 Roland GrobSurteBrutit   
 Göran TillyAle 90 IKBrutit 54,48 164,26 
 Nicklas TollessonOK AlehofBrutit 42,07 126,22 
 Mattias TillyAle 90 IK 45,55 137,47 
 Mikael EliassonOK Alehof   
 Kaj MunkTriathlon Väst 45,05 135,15 
 John PerssonOK Alehof   
 Joakim EliassonOK Alehof   
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Magnus UllmanOK Alehof   
 Mathias KarlssonOK Alehof 45,23 136,10 
 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK   
 Kent JohanssonAle 90 IK   
 Joakim JohanssonÖrgryte IS   
 Christer BäckmanNol   
 Tuve KwarnmarkTriathlon Väst   
 Marcus UllmanOK Alehof 42,17 126,53 
 Jeroen JansenHisings Kärra   
 Kent KjelltoftIK Noliterna   
 Robert WestmanHälle IF   
 Klas KarlssonIK Noliterna 57,38 172,55 
 Glenn EdvardssonOK Alehof   
 Dan-Olof JohanssonOK Alehof 50,35 151,46 
 Bengt JohanssonOK Alehof 52,15 156,46 
 Göran AlménBorgens Sportklubb 55,01 165,05 
 Daniel RundqvistÄlvängen   
 David SahlinÄlvängen 49,49 149,28 
 Ulf KarlssonKongahälla AIK 46,24 139,12 
 Jonas NybergPan-Kristianstad 38,52 116,38 
 Bertil JohanssonAle 90 IK 52,08 156,24 
 Johnny LarsenICA Maxi Angered   

Tillbaka