Tid: tisdag 15 jun 01:28

OK Alehof - Kvantumserien 2007

Resultat för 10.2km Män 16- (10.2km)

Deltävling 1 (tis 2 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mattias NilssonOK Alehof39,52 39,07 117,22 
Mikael ErikssonLindome Löparklubb42,16 42,03 126,09 
Nicklas TollessonOK Alehof42,26 42,02 126,08 
Stefan DahlOK Alehof42,38 42,28 127,25 
David ErikssonAle-Surte BK44,18   
Magnus UllmanOK Alehof44,42 43,34 130,44 
Martin JohanssonKlubblös45,01 44,36 133,50 
Mikael FischerAle-Surte BK45,53   
Marcus UllmanOK Alehof46,23 44,11 132,34 
10 Tuve KwarnmarkAnderstorps OK47,02   
11 Johan GrahnAle-Surte BK48,03   
12 Jonny BrunOK Alehof48,05 48,34 145,44 
13 Sven BogeOK Alehof51,23 52,00 156,00 
14 Leif TorstenssonKlubblös51,31 50,02 150,07 
15 Göran AlménBorgens Sportklubb54,26 54,00 162,02 
16 Kent KjelltoftTeam KK56,32 54,39 163,59 
17 Klas KarlssonTeam KK57,04 55,23 166,09 
18 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb61,16 58,40 176,01 
19 Dag LindqvistBorgens Sportklubb61,17 58,32 175,36 
20 Jarmo NiemiKlubblös61,55   
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Annica HarryssonBorgens Sportklubb   
 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK   
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Staffan SandbergStenungsunds FI 41,15 123,46 
 Peter JohanssonTingbergs AIS 42,00 126,01 
 David ModigOK Alehof 43,26 130,20 
 Robert WestmanHälle IF 40,57 122,52 
 Anders LövgärdOK Alehof   
 John PerssonOK Alehof   
 Lennart OlssonAle-Surte BK   
 Mikael EliassonOK Alehof 37,42 113,06 
 Mattias KarlssonOK Alehof 45,07 135,21 

Deltävling 2 (tis 9 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mikael EliassonOK Alehof38,06 37,42 113,06 
Mattias NilssonOK Alehof38,59 39,07 117,22 
Robert WestmanHälle IF40,48 40,57 122,52 
Staffan SandbergStenungsunds FI41,06 41,15 123,46 
Nicklas TollessonOK Alehof41,42 42,02 126,08 
Mikael ErikssonLindome Löparklubb41,42 42,03 126,09 
Peter JohanssonTingbergs AIS41,56 42,00 126,01 
Stefan DahlOK Alehof42,02 42,28 127,25 
Patrik MagnussonHälle IF43,10   
10 David ModigOK Alehof43,30 43,26 130,20 
11 Magnus UllmanOK Alehof44,07 43,34 130,44 
12 Martin JohanssonKlubblös44,26 44,36 133,50 
13 Marcus UllmanOK Alehof45,00 44,11 132,34 
14 Mattias KarlssonOK Alehof45,54 45,07 135,21 
15 Tuve KwarnmarkAnderstorps OK46,52   
16 Jonny BrunOK Alehof48,47 48,34 145,44 
17 Leif TorstenssonKlubblös51,44 50,02 150,07 
18 Kent KjelltoftTeam KK53,55 54,39 163,59 
19 Klas KarlssonTeam KK55,52 55,23 166,09 
20 Dag LindqvistBorgens Sportklubb59,23 58,32 175,36 
21 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb60,17 58,40 176,01 
22 Jarmo NiemiKlubblös61,51   
 Johan GrahnAle-Surte BK   
 Mikael FischerAle-Surte BK   
 Anders LövgärdOK Alehof   
 Göran AlménBorgens Sportklubb 54,00 162,02 
 Lennart OlssonAle-Surte BK   
 John PerssonOK Alehof   
 Sven BogeOK Alehof 52,00 156,00 
 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK   
 Annica HarryssonBorgens Sportklubb   
 David ErikssonAle-Surte BK   
 Kristoffer SidebyUllevi FK   

Deltävling 3 (tis 16 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mikael EliassonOK Alehof37,52 37,42 113,06 
Ola MartnerGöteborg-Majorna OK38,14   
Mattias NilssonOK Alehof40,04 39,07 117,22 
Staffan SandbergStenungsunds FI40,57 41,15 123,46 
Robert WestmanHälle IF41,10 40,57 122,52 
Mikael ErikssonLindome Löparklubb42,13 42,03 126,09 
Patrik MagnussonHälle IF42,27   
Peter JohanssonTingbergs AIS42,41 42,00 126,01 
Stefan DahlOK Alehof42,45 42,28 127,25 
10 Magnus UllmanOK Alehof44,10 43,34 130,44 
11 Nicklas TollessonOK Alehof44,36 42,02 126,08 
12 David ModigOK Alehof45,13 43,26 130,20 
13 Marcus UllmanOK Alehof45,59 44,11 132,34 
14 Mattias KarlssonOK Alehof50,57 45,07 135,21 
15 Leif TorstenssonKlubblös51,23 50,02 150,07 
16 Sven BogeOK Alehof52,14 52,00 156,00 
17 Kent KjelltoftTeam KK55,54 54,39 163,59 
18 Klas KarlssonTeam KK56,07 55,23 166,09 
19 Annica HarryssonBorgens Sportklubb61,38   
20 Dag LindqvistBorgens Sportklubb61,39 58,32 175,36 
 Göran AlménBorgens Sportklubb 54,00 162,02 
 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb 58,40 176,01 
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Anders LövgärdOK Alehof   
 John PerssonOK Alehof   
 Lennart OlssonAle-Surte BK   
 David ErikssonAle-Surte BK   
 Johan GrahnAle-Surte BK   
 Mikael FischerAle-Surte BK   
 Jarmo NiemiKlubblös   
 Jonny BrunOK Alehof 48,34 145,44 
 Martin JohanssonKlubblös 44,36 133,50 
 Tuve KwarnmarkAnderstorps OK   

Deltävling 4 (tis 23 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Robert WestmanHälle IF40,54 40,57 122,52 
Peter JohanssonTingbergs AIS41,24 42,00 126,01 
Mikael ErikssonLindome Löparklubb42,28 42,03 126,09 
Magnus UllmanOK Alehof42,32 43,34 130,44 
Mattias KarlssonOK Alehof43,38 45,07 135,21 
David ModigOK Alehof43,39 43,26 130,20 
Jonny BrunOK Alehof49,50 48,34 145,44 
Leif TorstenssonKlubblös50,29 50,02 150,07 
Klas KarlssonTeam KK54,10 55,23 166,09 
Kent KjelltoftTeam KK54,10 54,39 163,59 
11 Dag LindqvistBorgens Sportklubb56,54 58,32 175,36 
12 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb58,49 58,40 176,01 
 Nicklas TollessonOK AlehofBrutit 42,02 126,08 
 Göran AlménBorgens Sportklubb 54,00 162,02 
 Martin JohanssonKlubblös 44,36 133,50 
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK   
 Annica HarryssonBorgens Sportklubb   
 Mikael EliassonOK Alehof 37,42 113,06 
 Staffan SandbergStenungsunds FI 41,15 123,46 
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Mattias NilssonOK Alehof 39,07 117,22 
 Anders LövgärdOK Alehof   
 John PerssonOK Alehof   
 Marcus UllmanOK Alehof 44,11 132,34 
 Lennart OlssonAle-Surte BK   
 David ErikssonAle-Surte BK   
 Johan GrahnAle-Surte BK   
 Mikael FischerAle-Surte BK   
 Jarmo NiemiKlubblös   
 Sven BogeOK Alehof 52,00 156,00 
 Stefan DahlOK Alehof 42,28 127,25 
 Tuve KwarnmarkAnderstorps OK   

Deltävling 5 (tis 30 okt)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mikael EliassonOK Alehof37,53 37,42 113,06 
Mattias NilssonOK Alehof39,21 39,07 117,22 
Kristoffer SidebyUllevi FK39,42   
Staffan SandbergStenungsunds FI41,43 41,15 123,46 
Nicklas TollessonOK Alehof42,00 42,02 126,08 
Mikael ErikssonLindome Löparklubb42,21 42,03 126,09 
Magnus UllmanOK Alehof44,05 43,34 130,44 
John PerssonOK Alehof44,06   
Marcus UllmanOK Alehof44,25 44,11 132,34 
10 Jonny BrunOK Alehof48,52 48,34 145,44 
11 Leif TorstenssonKlubblös49,59 50,02 150,07 
12 Göran AlménBorgens Sportklubb54,11 54,00 162,02 
13 Klas KarlssonTeam KK56,07 55,23 166,09 
14 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb56,55 58,40 176,01 
15 Anders LövgärdOK Alehof58,44   
 Sven BogeOK AlehofBrutit 52,00 156,00 
 Annica HarryssonBorgens SportklubbBrutit   
 Dag LindqvistBorgens SportklubbBrutit 58,32 175,36 
 Peter JohanssonTingbergs AIS 42,00 126,01 
 David ModigOK Alehof 43,26 130,20 
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK   
 Robert WestmanHälle IF 40,57 122,52 
 Tuve KwarnmarkAnderstorps OK   
 Stefan DahlOK Alehof 42,28 127,25 
 Kent KjelltoftTeam KK 54,39 163,59 
 Lennart OlssonAle-Surte BK   
 David ErikssonAle-Surte BK   
 Johan GrahnAle-Surte BK   
 Mikael FischerAle-Surte BK   
 Mattias KarlssonOK Alehof 45,07 135,21 
 Martin JohanssonKlubblös 44,36 133,50 
 Jarmo NiemiKlubblös   

Deltävling 6 (tis 6 nov)
PlacNamnKlubbTid3 bästa medeltid3 bästa totaltid
Mikael EliassonOK Alehof37,21 37,42 113,06 
Mattias NilssonOK Alehof39,02 39,07 117,22 
Mikael ErikssonLindome Löparklubb42,14 42,03 126,09 
Robert WestmanHälle IF43,06 40,57 122,52 
Marcus UllmanOK Alehof43,09 44,11 132,34 
David ModigOK Alehof43,11 43,26 130,20 
Stefan DahlOK Alehof43,25 42,28 127,25 
Martin JohanssonKlubblös44,23 44,36 133,50 
Mattias KarlssonOK Alehof45,49 45,07 135,21 
10 Jonny BrunOK Alehof49,09 48,34 145,44 
11 Leif TorstenssonKlubblös49,39 50,02 150,07 
12 Sven BogeOK Alehof52,23 52,00 156,00 
13 Göran AlménBorgens Sportklubb53,25 54,00 162,02 
14 Dag LindqvistBorgens Sportklubb59,19 58,32 175,36 
15 Annica HarryssonBorgens Sportklubb61,09   
 Nicklas TollessonOK AlehofBrutit 42,02 126,08 
 Klas KarlssonTeam KKBrutit 55,23 166,09 
 Kent KjelltoftTeam KKBrutit 54,39 163,59 
 Peter JohanssonTingbergs AIS 42,00 126,01 
 Patrik MagnussonHälle IF   
 Ola MartnerGöteborg-Majorna OK   
 Staffan SandbergStenungsunds FI 41,15 123,46 
 Kristoffer SidebyUllevi FK   
 Anders LövgärdOK Alehof   
 John PerssonOK Alehof   
 Magnus UllmanOK Alehof 43,34 130,44 
 Lennart OlssonAle-Surte BK   
 David ErikssonAle-Surte BK   
 Johan GrahnAle-Surte BK   
 Mikael FischerAle-Surte BK   
 Jarmo NiemiKlubblös   
 Jeanette PetterssonBorgens Sportklubb 58,40 176,01 
 Tuve KwarnmarkAnderstorps OK   

Tillbaka